PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska droga do gospodarki o obiegu zamkniętym

  • pt    21 kwietnia 2017 - 08:58
Polska droga do gospodarki o obiegu zamkniętym
Raport można pobrać bezpłatnie na stronie Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (fot.mat.prasowe)

Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym przygotował raport na temat przygotowań Polski do wprowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym.
W Ministerstwie Rozwoju rozpoczęły się prace międzyresortowego zespołu ds. gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) nad stworzeniem krajowej strategią dla GOZ. W pracach uczestniczą m.in. przedstawiciele administracji, przedsiębiorców, samorządów, nauki i organizacji społecznych.

Powołany został także Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Instytut przygotował pierwszy raport:  „Polska droga do gospodarki o obiegu zamkniętym".

Przedstawiono w nim zarówno obecną sytuację Polski, jak i propozycje działań służących wprowadzeniu GOZ.

- W raporcie znalazł się dobrze udokumentowany opis sytuacji w wybranych obszarach polskiej gospodarki w kontekście przygotowania naszego kraju do wdrażania koncepcji GOZ. Poruszyliśmy m.in. takie zagadnienia, jak: ekoprojektowanie, zagospodarowanie odpadów, w tym bioodpadów, ekoinnowacyjność przedsiębiorstw, marnowanie żywności czy wzorce konsumpcji Polaków – mówi Piotr Barczak z Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

W raporcie znajdują się także opinie specjalistów, rekomendowane działania dla rządu RP, a także wyniki badania ankietowego o idei GOZ w Polsce.

Raport w Multimediach

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (2)

  • w.potega@neostrada.pl, 2017-04-22 11:23:57

    Oby tylko deliberowanie nie zastąpiło odpowiedzialności przez mieszkańcami (podatnikami) i zwyczajnego zdrowego rozsądku. Nie potrzebujemy instytutów dla wprowadzenia dokładnych rozliczeń przy operowaniu odpadami, takich samych jak w obrocie najdrobniejszymi produktami. Wystarczy odpowiednie zobowią...zanie wpisać do ustawy.  rozwiń
  • Ma być tak jak było, 2017-04-21 21:27:34

    Obieg zamknięty u nas nie przejdzie - mamy problem z pojemnikami i z KOD-ami... portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/nowe-zasady-segregacji-odpadow-brazowy-pojemnik-i-odpady-biodegradowalne-budza-watpliwosci,92347.html