PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska firma energetyczna chce podbić Warszawę

  • PAP/AT    16 kwietnia 2018 - 06:45
Polska firma energetyczna chce podbić Warszawę
Klienci Lumi będą mogli skorzystać także z m.in. półrocznej promocji na prąd, a także z bonusów pieniężnych na tankowanie lub inne zakupy (fot.pixabay.com)

PGE chce zaoferować prąd pod szyldem Lumi. Oferta będzie skierowana do osób mieszkających w obrębie Warszawy, kupujących prąd najczęściej od niemieckiego Innogy (dawniej RWE), który jest właścicielem sieci dystrybucyjnej w stolicy.
Największa firma energetyczna w kraju chce zaoferować warszawiakom prąd pod szyldem Lumi. Będzie tu konkurować z niemieckim Innogy - podaje "Puls Biznesu".

Firma ma zamiar skierować swoją ofertę do osób mieszkających w obrębie stolicy, kupujących prąd najczęściej od niemieckiego Innogy (dawniej RWE), który jest w Warszawie właścicielem sieci dystrybucyjnej. Klienci Lumi będą mogli skorzystać także z m.in. półrocznej promocji na prąd, a także z bonusów pieniężnych na tankowanie lub inne zakupy - podaje gazeta.

Niemiecka firma nie chce komentować ruchu konkurencji, ale z jej strony internetowej wynika, że sprzedaje prąd 930 tys. klientów, ale właścicielem sieci jest jedynie w Warszawie (kupiła prywatyzowany Stoen) - informuje "Rz".

Czytaj też: Samorządy szykują rekordowy zakup

Lumi w swojej ofercie proponuje także 36 miesięcy stałej ceny, co oznacza tzw. zlojalizowanie klienta na trzy lata - czytamy.

Menadżer jednego ze sprzedawców prądu powiedział "Rz", że inicjatywa PGE to ciekawy ruch. "Reszta kraju jest podzielona pomiędzy cztery państwowe grupy (PGE, Tauron, Energę i Eneę). Tylko w Warszawie PGE może zdobywać nowych klientów, nie podgryzając jedocześnie siostrzanych spółek" - uważa ekspert.

Więcej informacji na temat Lumi - jak podaje gazeta - znane będzie w poniedziałek, 16 kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.