PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska idzie na wojnę o łupki z Ameryką

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    13 maja 2013 - 06:54
Polska idzie na wojnę o łupki z Ameryką

Główny geolog kraju nie chce, by Amerykanie inwestowali u nas w gaz. Ale to opóźni rozwój jego wydobycia.
Polski rząd w sprawie wydobycia gazu „idzie na wojnę z Ameryką" - tak zagraniczne firmy oceniają postawę naszych władz - donosi „Rzeczpospolita".

Zdanie o wojnie pochodzi z poufnej notatki przygotowanej dla ambasady kraju zainteresowanego wydobywaniem gazu łupkowego w Polsce, do której dotarła „Rzeczpospolita".

Czytaj też: Łupki droższe od elektrowni jądrowej?

Notatkę napisał uczestnik niedawnego, zamkniętego dla mediów spotkania przedstawicieli branży łupkowej z całego świata z głównym geologiem, wiceministrem środowiska Piotrem Woźniakiem odpowiedzialnym za strategię rozwoju wydobycia gazu łupkowego w Polsce.

Autor notatki uważa, że polski rząd nie chce zagranicznych, szczególnie amerykańskich, inwestycji w polski gaz łupkowy.

Czytaj też: Minister gospodarki spokojny o polskie łupki

„Ludzie odpowiedzialni za energetykę forsują pomysł, by energetyka pozostała w polskich rękach" - mówi jeden z uczestników spotkania. Dwa wielkie koncerny energetyczne z Ameryki Północnej - Marathon Oil i Talisman - podjęły ostatnio decyzję o wycofaniu się z inwestycji w Polsce. Tymczasem USA to absolutny lider wydobycia gazu łupkowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Krasnoludek, 2013-05-13 09:49:50

    Polityka Przez łupki idą na wojnę głupki tak opowiadają znane małe ludki. Bank zachodni w interesach rządzi, a kto tego nie pojmuje,to błądzi. Biedak zadłużony podskakuje i fika, a bogaty mówi-w sejfie leży polityka. Zawsze z każdej bajki morał wynika, a zatem kto gra polityczneg...o cynika?  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: