PARTNER PORTALU
  • BGK

Polskie śmieci nie trafią do Szwecji

  • wnp.pl (Dariusz Ciepiela)    17 maja 2012 - 09:23
Polskie śmieci nie trafią do Szwecji

Fortum nie będzie wysyłać z Polski śmieci do swojej elektrociepłowni w Sztokholmie, która jest opalana odpadami komunalnymi.
– Nie wydaje mi się, żeby wysyłanie odpadów komunalnych za granicę było dobrym rozwiązaniem, gdy mówimy o zagospodarowaniu ponad 90 proc. odpadów, które obecnie trafiają w Polsce na składowiska – mówi Mikael Lemström, prezes zarządu Fortum Power and Heat Polska.

Jego zdaniem polskie samorządy powinny rozwijać zakłady termicznego przekształcania odpadów na swoim terenie, w ramach planów zagospodarowania odpadów, nad którymi obecnie pracują.

– Fortum ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu tego typu zakładami jak i we współpracy z samorządem w zakresie gospodarki odpadami, które mamy nadzieję wykorzystać rozwijając współpracę w tym obszarze z polskimi władzami na poziomie lokalnym i regionalnym – przekonuje Mikael Lemström.

Jak podkreśla, Fortum z dużym zainteresowaniem przygląda się możliwościom inwestycyjnym w tym obszarze na terenie Polski. Termiczne przekształcanie odpadów to obszar, w którym Fortum w Polsce chce się rozwijać.

– W regionie śląskim wciąż trwa dyskusja, na temat lokalizacji takich projektów oraz tego, jakie powinny być ich podstawy prawne. Jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby mówić o konkretach – mówi Mikael Lemström.

Więcej na ten temat tutaj.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.