PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomajstrują przy biletach

  • www.sztafeta.pl (Tomasz Gotkowski)    21 lutego 2012 - 13:25
Pomajstrują przy biletach

Mimo że stalowowolscy radni uchwalili nowe ceny i zasady przejazdu autobusami ZMKS, to jeszcze pomajstrują przy przepisach, które wejdą w życie od kwietnia.
Jak się okazuje nie wszystkim podoba się to, że osoby po 70. roku życia będą mogły jeździć przez rok o ile wykupią bilet za 60 złotych lub pół roku jeśli zakupią taki za 40 złotych. Przejazdy miały być bez ograniczeń. Czyli można było na bilecie podróżować każdą linią i ile razy w ciągu dnia senior – mieszkaniec Stalowej Woli – będzie miał taką potrzebę.

Teraz radni chcą ograniczeń. – Jest poważna propozycja, żeby ten bilet będzie obowiązywał, ale tylko w granicach Stalowej Woli, poza jej granicami już nie – mówi nam jeden z radnych, ale prosi o anonimowość.

Radni będą chcieli przegłosować tą zmianę na sesji w dniu 24 lutego. A przy okazji ograniczyć możliwość darmowych przejazdów rodzinom pracowników ZMKS. – Nie będę komentował tych zmian, bo nie my proponowaliśmy tę uchwałę – mówi Antoni Sokołowski, dyrektor Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

Nie jest wykluczone, że sam ZMKS za tydzień – dwa chce zaproponować także inne zmiany – do nieobowiązujących jeszcze cen biletów. Chodzi o to, żeby pasażerowie spoza Stalowej Woli (zabierz głos/oceń prezydenta) mogli podróżować nieco taniej.

Na przykład jeśli ktoś potrzebowałby jechać tylko na terenie jednej gminy: Niska czy Pysznicy, a nie wjeżdżałby do Stalowej Woli to cena za bilet wyniosłaby nie 3 złote a 2,40 zł. To jednak wstępna propozycja, nie konsultowana jeszcze z prezydentem, nie wiadomo więc czy zostanie ona przez niego zaakceptowana, a potem przegłosowana pozytywnie przez radnych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.