PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie. Pociągi mogą jeździć już bez utrudnień

  • PAP    19 lipca 2013 - 10:18
Pomorskie. Pociągi mogą jeździć już bez utrudnień

W piątek rano ruchu pociągów między Trójmiastem a południową i wschodnią częścią kraju odbywa się już bez utrudnień. Naprawiono uszkodzoną od czwartkowego poranka trakcję elektryczną w Szymankowie.
Od godz. 5 rano ruch na trasie Szymanków - Tczew odbywa się już normalnie - poinformował Mirosław Siemieniec z biura prasowego PKP PLK.

Do czasu naprawy pociągi dalekobieżne i niektóre pociągi regionalne były przeciągane pomiędzy Tczewem a Malborkiem przy pomocy lokomotyw spalinowych. Powodowało to opóźnienia od 30 do 60 minut.

Do uszkodzenia sieci trakcyjnej w Szymankowie doszło w czwartek rano. Na miejsce wysłano lokomotywy spalinowe, które przeciągały składy elektryczne przez odcinek z uszkodzoną trakcją, ale opóźnienia pociągów sięgały nawet ponad dwóch godzin. Dlatego prace naprawcze przeprowadzane były w nocy, gdy ruch na torach jest o wiele mniejszy

Jak mówił w czwartek zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni Leszek Lewiński, winę za uszkodzenie ponosi ekipa, która pracuje nad modernizacją drugiego równoległego toru linii kolejowej łączącej Trójmiasto z Warszawą czy Olsztynem (ze względu na prace tor ten jest wyłączony z ruchu). Lewiński wyjaśnił, że ktoś z ekipy przypadkiem uszkodził linę utrzymującą w pionie słup podtrzymujący sieć elektryczną czynnego toru.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.