PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie: ponad 20 tys. odbiorców nadal bez prądu po nawałnicach

  • PAP/KDS    16 sierpnia 2017 - 12:35
Pomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie: ponad 20 tys. odbiorców nadal bez prądu po nawałnicach
Najbardziej dotknięte są okolice Chojnic, Kartuz i Kościerzyny na Pomorzu (fot. pixabay.com)

W województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim w środę rano (16.08) nadal bez prądu pozostawało ponad 20 tys. odbiorców. To efekt zniszczeń, wywołanych nawałnicami, które przeszły w nocy z piątku na sobotę.
Najbardziej dotknięte są okolice Chojnic, Kartuz i Kościerzyny na Pomorzu. W regionie Chojnic, na terenie działania Enei Operator, prądu ciągle nie ma prawie 7 tys. odbiorców - poinformowała rzecznik spółki Danuta Tabaka. Od wtorku energetykom w dotarciu do uszkodzeń i naprawianiu szkód pomaga tam wojsko.

W Wielkopolsce - w okolicach Gniezna i Wrześni - energii nie ma jeszcze prawie 700 odbiorców. Natomiast w rejonie Nakła nad Notecią w Kujawsko-Pomorskiem bez prądu jest ok. 3 tys. odbiorców. Jak podkreśliła Danuta Tabaka, w środę zapadła decyzja, że w dotarciu do niektórych urządzeń w okolicy Nakła ekipom energetycznym będzie pomagać tam wojsko. Natomiast do końca dnia ostatnie szkody powinny zostać usunięte w regionie Mogilna, gdzie ciągle prądu nie ma ponad 500 odbiorców.

Na terenie działania Energi-Operator największych szkód doznał rejon, obejmujący powiaty kościerski i kartuski. Tam bez dopływu energii w środę przed południem pozostawało prawie 8,8 tys. odbiorców, nie działało niemal 300 stacji transformatorowych. Dziewięć linii średniego napięcia musi zostać odbudowane praktycznie od podstaw - powiedziała rzecznik Energi-Operator Lidia Serbin-Zuba.

1400 odbiorców nie ma jeszcze energii w regionie Bytowa i Lęborka. Nawałnicami została także dotknięta okolica Wejherowa, gdzie bez energii pozostaje jeszcze 180 odbiorców, a zniszczona została też linia średniego napięcia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.