PARTNER PORTALU
  • BGK

Pompy ciepła na poznańskim osiedlu

  • Patrycja Batóg    1 marca 2011 - 12:27
Pompy ciepła na poznańskim osiedlu

Poznańskie osiedle Podolany będzie będzie ogrzewane za pomocą odnawialnych źródeł energii.
Instalacja składająca się z pomp ciepła zaprojektowana przez Stiebel Eltron będzie dostarczać ciepłą wodę użytkową dla mieszkańców oraz ogrzewać cały obiekt, wykorzystując ciepło pobrane z gruntu.

Sprawdź notowania prezydenta Poznania

Zapotrzebowanie cieplne budynków na osiedlu Podolany wynosi 3,4 MW. Zaprojektowano zatem cztery węzły po 12 pomp ciepła, 4 zbiorniki buforowe oraz 4 zasobniki ciepłej wody. Tak przygotowana instalacja będzie dostarczać energię cieplną oraz przygotowywać ciepłą wodę użytkową dla całego obiektu. Budowa osiedla mieszkaniowego Podolany rozpoczęła się w 2010 roku, jej zakończenie  zostało zaplanowane na 2013 rok.

- Instalacja grzewcza na poznańskim osiedlu Podolany, korzystająca z odnawialnych źródeł energii, powstała w oparciu o pompy ciepła WPF 66 firmy Stiebel Eltron w układzie kaskadowym. System pozwoli sprostać zapotrzebowaniu cieplnemu na poziomie 3,4 MW,  dostosowując moc  do chwilowego zapotrzebowania i w ten sposób zmniejszając rachunki za energię cieplną – wyjaśnia firma  Stiebel Eltron.

Inwestycja obejmuje 6 budynków mieszkalnych, w których łącznie znajdują się 284 mieszkania. Osiedle oferuje zróżnicowany standard powierzchni użytkowej mieszkań, począwszy od 40-metrowych, aż po 150-metrowe penthouse’y. Oprócz lokali mieszkalnych w kompleksie znajduje się także hotel. Innowacyjne rozwiązania, takie jak infrastruktura telekomunikacyjna - światłowód w każdym mieszkaniu - oraz system grzewczy korzystający z odnawialnych źródeł energii dostarczony przez firmę Stiebel Eltron powodują, że osiedle Podolany w Poznaniu jest jednym z najnowocześniejszych w kraju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.