PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 1 mld zł na likwidację niskiej emisji na Śląsku

  • WNP.pl (DC)    24 marca 2015 - 10:54
Ponad 1 mld zł na likwidację niskiej emisji na Śląsku
W najbliższych latach wiele środków uruchomionych zostanie na działania, które w ramach walki z niską emisją pozwolą wyremontować starsze budynki (fot.mat.pras.)

Jednym z głównych problemów ekologicznych Górnego Śląska i Zagłębia jest niska emisja. Dlatego Tauron Ciepło rusza z kampanią, która pokaże mieszkańcom Śląska jak można poprawić komfort ich życia w budynkach wielorodzinnych.
Jednym z głównych problemów ekologicznych Górnego Śląska i Zagłębia jest niska emisja, czyli bardzo szkodliwe gazy i pyły powstające w wyniku spalania złej jakości węgla i śmieci. To efekt tego, że nadal na bardzo wielu osiedlach mieszkania ogrzewane są indywidualnymi piecami węglowymi (np. piecami kaflowymi).

- W naszym regionie dobrze radzimy sobie z eliminacją starych urządzeń grzewczych w budynkach jednorodzinnych. Niestety, nie było jeszcze kompleksowej propozycji działań dla kamienic i innych budynków wielorodzinnych, w tym typowych dla naszego krajobrazu tzw. familoków. Jednak to się zmieni - zapewnia Henryk Borczyk, prezes zarządu Tauron Ciepło.

W najbliższych latach wiele środków uruchomionych zostanie na działania, które w ramach walki z niską emisją pozwolą wyremontować starsze budynki. Ponad miliard złotych na ten cel zostanie przekazanych na rzecz "Programu likwidacji niskiej emisji na terenie konurbacji śląsko-dąbrowskiej". Kolejne miliony na modernizację mogą pochodzić z programu KAWKA (Clean Air for Europe - Dyrektywa 2008/50/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 21 maja 2008 w sprawie czystszego powietrza dla Europy) oraz innych projektów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W związku z tym w najbliższych dniach Tauron Ciepło rozpoczyna kampanię "Nowy kolor ciepłej wody".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.