PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 10 mln za odbiór odpadów w Stalowej Woli

  • Sztafeta.pl    8 sierpnia 2013 - 12:21
Ponad 10 mln za odbiór odpadów w Stalowej Woli

Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli wygrał przetarg na odbiór i zagospodarowanie stalowowolskich śmieci. Przez dwa i pół roku zainkasuje za tę usługę blisko 10 mln 135 tys. zł. Miasto było jednak przygotowane na znacznie większą kwotę.
Na przetarg napłynęły dwie oferty: MZK i druga, anonimowa. Trudno ją zresztą było nazwać ofertą, bo w kopercie była tylko specyfikacja przetargu, bez żadnych wymaganych dokumentów i danych oferenta. Komisja przetargowa rozpatrywała więc tylko ofertę MZK.

Jeden przetarg - dwa zadania

- Komisja oceniła, że spełnia ona wszystkie merytoryczne wymogi zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, a po uzupełnieniu przez MZK niewielkiego uchybienia formalnego (chodziło o rozdzielenie wykazu sprzętu) dokonała wyboru tej oferty - mówi Witold Tutak, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stalowej Woli.

Czytaj też: Jest podwykonawca, jest śmieciowy problem. Oby przejściowy

Oficjalne ogłoszenie wyniku przetargu nastąpiło 2 sierpnia. Przypomnijmy, iż obejmował on dwa zadania: pierwsze to odbiór i zagospodarowanie stalowowolskich śmieci do końca 2014 r., bez wskazania w jakiej Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) to zagospodarowanie będzie się odbywać. Zwycięzca przetargu ma tu wolną rękę. Drugie zadanie to odbiór śmieci od 2015 r. i zagospodarowanie ich w Zakładzie Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli, który pełną parą ma ruszyć najpóźniej właśnie od początku 2015 r.

Umowa miasta z MZK (a ta może zostać podpisana lada dzień) obowiązywać będzie przez 30 miesięcy, do lutego 2016 r. Przez ten czas MZK otrzyma za swe śmieciowe usługi 10 mln 134 tys. 773 zł. Miasto było jednak przygotowane na znacznie większy wydatek - szacowano, że wywóz wszystkich odpadów i realizacja wszystkich zadań związanych z gospodarką odpadami może kosztować nawet, bagatela, 29 mln zł. Przyjęto też, że rocznie na składowisko trafi z miasta ok. 20 tys. ton śmieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.