Ponad 123 tys. wypożyczeń Poznańskiego Roweru Miejskiego

Zakończono tegoroczny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Wyniki są rekordowe: system zarejestrował ponad 123 tys. wypożyczeń i przybyło prawie 14 tys. nowych rowerzystów.
Ponad 123 tys. wypożyczeń Poznańskiego Roweru Miejskiego
W tym sezonie 123 tys. osób wypożyczyło w Poznaniu rower. Fot. Pixabay.com

Od kwietnia w Poznaniu działało 16 stacji ze 170 pojazdami. W lipcu, sieć powiększono i łącznie do dyspozycji użytkowników udostępniono 37 stacji z ponad 440 rowerami. Obecnie, w zmodernizowanej formie, jest to najnowocześniejsza sieć rowerów miejskich w Polsce i czwarta pod względem wielkości w kraju.

W wyniku wprowadzenia zmian technologicznych w sieci, system wzbogacono m.in. o ekrany dotykowe, nowe zabezpieczenia oraz możliwość płatności z wykorzystaniem terminali płatniczych. Od tego momentu, jak zaznacza operator, liczba użytkowników zwiększała się lawinowo. W sierpniu 2015 roku poznaniacy wypożyczyli ponad 33 tys. jednośladów, czyli o niecałe 360 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

– Znacznie większy system i liczne udogodnienia, jak choćby możliwość płacenia kartą za wynajmy, sprawiły, że w zasadzie z dnia na dzień lawinowo wzrosło zainteresowanie proekologiczną i prozdrowotną komunikacją w stolicy Wielkopolski. Rowery miejskie są obecne w Poznaniu od czterech lat, ale wyniki z obecnego sezonu są nieporównywalnie większe od wszystkich poprzednich – mówi prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz.

Jak podkreśla operator Poznańskiego Roweru Miejskiego, obecny sezon był rekordowy przede wszystkim pod względem wypożyczeń. W porównaniu z ubiegłorocznym sezonem liczba ta zwiększyła się o 117 proc., a o 121 proc. – liczba rejestracji nowych użytkowników.

Wśród najpopularniejszych stacji rowerów były te zlokalizowane przy ścisłym centrum miasta: ul. Półwiejska, ul. 27 Grudnia i stacje przy moście Teatralnym oraz Małych Garbarach.

System miejskich rowerów działa w Poznaniu od kwietnia 2012 roku. Od tego czasu mieszkańcy dokonali ponad 280 tys. wypożyczeń, do systemu zarejestrowało się łącznie niemal 33 tys. rowerzystów.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

W Bydgoszczy - 28 tysięcy zarejestrowanych użytkowników wypożyczyło rower miejski ponad pół miliona razy, dokładnie 567 326. Wypożyczalnia rowerów miejskich uruchomiona została 1 kwietnia 2015 roku, to sieć 37 samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Łącznie do dyspozycji użytkowników przeznaczonych by...ło 395 rowerów. rozwiń

Bydgoski Rower Miejski, 2015-12-01 22:24:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE