PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 123 tys. wypożyczeń Poznańskiego Roweru Miejskiego

  • PAP/JL    1 grudnia 2015 - 08:33
Ponad 123 tys. wypożyczeń Poznańskiego Roweru Miejskiego

W tym sezonie 123 tys. osób wypożyczyło w Poznaniu rower. Fot. Pixabay.com

Zakończono tegoroczny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Wyniki są rekordowe: system zarejestrował ponad 123 tys. wypożyczeń i przybyło prawie 14 tys. nowych rowerzystów.
Od kwietnia w Poznaniu działało 16 stacji ze 170 pojazdami. W lipcu, sieć powiększono i łącznie do dyspozycji użytkowników udostępniono 37 stacji z ponad 440 rowerami. Obecnie, w zmodernizowanej formie, jest to najnowocześniejsza sieć rowerów miejskich w Polsce i czwarta pod względem wielkości w kraju.

W wyniku wprowadzenia zmian technologicznych w sieci, system wzbogacono m.in. o ekrany dotykowe, nowe zabezpieczenia oraz możliwość płatności z wykorzystaniem terminali płatniczych. Od tego momentu, jak zaznacza operator, liczba użytkowników zwiększała się lawinowo. W sierpniu 2015 roku poznaniacy wypożyczyli ponad 33 tys. jednośladów, czyli o niecałe 360 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

– Znacznie większy system i liczne udogodnienia, jak choćby możliwość płacenia kartą za wynajmy, sprawiły, że w zasadzie z dnia na dzień lawinowo wzrosło zainteresowanie proekologiczną i prozdrowotną komunikacją w stolicy Wielkopolski. Rowery miejskie są obecne w Poznaniu od czterech lat, ale wyniki z obecnego sezonu są nieporównywalnie większe od wszystkich poprzednich – mówi prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz.

Jak podkreśla operator Poznańskiego Roweru Miejskiego, obecny sezon był rekordowy przede wszystkim pod względem wypożyczeń. W porównaniu z ubiegłorocznym sezonem liczba ta zwiększyła się o 117 proc., a o 121 proc. – liczba rejestracji nowych użytkowników.

Wśród najpopularniejszych stacji rowerów były te zlokalizowane przy ścisłym centrum miasta: ul. Półwiejska, ul. 27 Grudnia i stacje przy moście Teatralnym oraz Małych Garbarach.

System miejskich rowerów działa w Poznaniu od kwietnia 2012 roku. Od tego czasu mieszkańcy dokonali ponad 280 tys. wypożyczeń, do systemu zarejestrowało się łącznie niemal 33 tys. rowerzystów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Bydgoski Rower Miejski, 2015-12-01 22:24:11

    W Bydgoszczy - 28 tysięcy zarejestrowanych użytkowników wypożyczyło rower miejski ponad pół miliona razy, dokładnie 567 326. Wypożyczalnia rowerów miejskich uruchomiona została 1 kwietnia 2015 roku, to sieć 37 samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Łącznie do dyspozycji użytkowników przeznaczonych by...ło 395 rowerów.  rozwiń