PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 14 tys. mieszkań bez ogrzewania

  • PAP    19 listopada 2012 - 11:31
Ponad 14 tys. mieszkań bez ogrzewania

Z powodu awarii magistrali ciepłowniczej w ponad 5 tys. mieszkań w Zabrzu i prawie 9 tys. w Rudzie Śląskiej nie będzie miało w poniedziałek ogrzewania.
ZAKTUALIZOWANY. - Naprawa nieszczelnego rurociągu potrwa kilkanaście godzin. Ciepło powinno wrócić do mieszkań wieczorem. Już w ubiegłym tygodniu zlokalizowaliśmy na terenie Zabrza drobną nieszczelność na magistrali wschodniej, mimo to przez cały weekend sieć była w ruchu - powiedziała  dyrektor ds. technicznych Elżbieta Nemś z Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Przez kilkanaście godzin ciepła nie będzie w 5270 mieszkań we wschodniej części Zabrza na granicy z Rudą Śląską. Jak poinformował dyspozytor Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej, z powodu awarii magistrali ciepła nie będzie także w 8990 mieszkaniach w Rudzie Śląskiej.

„Przygotowaliśmy już miejsce do naprawy i przystąpiliśmy do spuszczania wody, kaloryfery mogą powoli stygnąć" - powiedziała Nemś.

„Musimy wymienić około metra rurociągu i ponownie napełnić sieć wodą" - dodała. Wieczorem ciepło powinno wrócić do mieszkań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.