PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 2,4 mln zł dla Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie

  • bad    25 lipca 2014 - 18:55
Ponad 2,4 mln zł dla Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie

Mniejsza liczba składowanych odpadów biodegradowalnych a także sprawniejsza segregacja odpadów z selektywnej zbiórki, a tym samym czystsze środowisko naturalne to tylko niektóre z efektów rozbudowy sortowni odpadów w Pruszkowie.
Na ten cel Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie pozyskał aż 2,4 mln zł unijnego wsparcia. Umowę w tej sprawie podpisali dziś wicemarszałek Leszek Ruszczyk i członek zarządu Janina Ewa Orzełowska oraz Władysław Kącki prezes Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie.

Realizację projektu podzielono na dwa zadania inwestycyjne - rozbudowę sortowni oraz budowę modułu biologicznego unieszkodliwiania odpadów ulegających biodegradacji.

W ramach trwającej od 2010 r. inwestycji, na terenie Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie przeprowadzono szereg działań, które w widoczny sposób przyczyniły do sprawniejszego segregowania odpadów komunalnych. Istniejąca od 1991 r. hala sortowni została rozbudowana oraz dostosowana do automatycznego sortowywania papieru, a także do produkcji paliwa alternatywnego.

Ponadto zakupiono separatory, stworzono miejsce na kabinę sortowniczą i stacje kompensatorów. Przed MZO w Pruszkowie jeszcze jeden zakup - rozrywarka do worków, dzięki temu sprzętowi dodatkowo zwiększy się wydajność przetwarzania nieczystości.

Kompleksowa realizacja projektu umożliwi zmniejszenie ilości składowanych odpadów biodegradowalnych, segregację odpadów z selektywnej zbiórki, unieszkodliwienie odpadów budowlanych i wielkogabarytowych, krótkookresowe magazynowanie odpadów niebezpiecznych, przetwarzanie odpadów zielonych oraz zgodne z prawem składowanie pozostałości procesowych.

Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie (z 86,67 proc. udziałami Pruszkowa i 13,3 proc. udziałów Związku Komunalnego Gmin Pruszków, Błonie, Piastów, Ożarów Maz. i Michałowice) zgodnie z mazowiecką WPGO na lata 2012-17 pełni rolę instalacji zastępczej z możliwością uzyskania w przyszłości statusu Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • tim, 2014-07-31 14:28:50

    Redaktorze: mniejsza liczba składowanych odpadów czy raczej ilość