PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 205 tys. mieszkańców odebrało już Kartę warszawiaka

  • PAP    28 stycznia 2014 - 18:52
Ponad 205 tys. mieszkańców odebrało już Kartę warszawiaka

Wydano już ponad 205 tys. hologramów uprawniających do korzystania z przywilejów, jakie daje Karta warszawiaka - poinformował warszawski Zarząd Transportu Miejskiego. Na mieszkańców czeka prawie 83 tys. hologramów gotowych do odbioru.
Jak poinformował rzecznik ZTM Igor Krajnow od początku wdrażania Karty warszawiaka (czyli od 3 grudnia 2013 r.) złożonych zostało prawie 290 tys. wniosków o wydanie hologramu Karty warszawiaka (lub o wyrobienie karty z hologramem). Prawie połowa zgłoszeń wpłynęła drogą elektroniczną, pozostałe zostały złożone w Punktach Obsługi Pasażerów prowadzonych przez ZTM oraz Wydziałach Obsługi Mieszkańców przy urzędach dzielnic.

Gotowych do odbioru jest blisko 83 tys. kart. Urzędnicy rozpatrują ok. 2 tys. wniosków.

Posiadacze kart, oprócz zniżek na bilety komunikacji miejskiej, mogą korzystać również z ulg w placówkach kulturalnych i sportowych, oraz specjalnych zniżek i preferencji przyznanych przez podmioty gospodarcze. Aktualny katalog ofert znajduje się na stronie karta.um.warszawa.pl/katalog.

Warunkiem otrzymania karty jest zamieszkiwanie w Warszawie i rozliczanie podatku PIT w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych. Nie jest brane pod uwagę miejsce zameldowania, czyli adres w dowodzie osobistym.

Szczegółowe informacje na temat cen i warunków korzystania z kart są dostępne na stronie internetowej ztm.waw.pl oraz pod numerem telefonu 19115.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Renata, 2014-01-29 10:08:57

    Jakoś trudno w to uwierzyć biorąc pod uwagę że urzędnicy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ja z mężem wnioskowałam o hologram dla córki. Otrzymałam odpowiedź: hologram dla męża jest do odbioru, mnie się nie należy bo nie spełniam warunków a moje dziecko zostało w ogóle pominięte. Oboje miesz...kamy w Warszawie, rozliczmy się wspólnie  rozwiń