Ponad 205 tys. mieszkańców odebrało już Kartę warszawiaka

Wydano już ponad 205 tys. hologramów uprawniających do korzystania z przywilejów, jakie daje Karta warszawiaka - poinformował warszawski Zarząd Transportu Miejskiego. Na mieszkańców czeka prawie 83 tys. hologramów gotowych do odbioru.
Ponad 205 tys. mieszkańców odebrało już Kartę warszawiaka
Jak poinformował rzecznik ZTM Igor Krajnow od początku wdrażania Karty warszawiaka (czyli od 3 grudnia 2013 r.) złożonych zostało prawie 290 tys. wniosków o wydanie hologramu Karty warszawiaka (lub o wyrobienie karty z hologramem). Prawie połowa zgłoszeń wpłynęła drogą elektroniczną, pozostałe zostały złożone w Punktach Obsługi Pasażerów prowadzonych przez ZTM oraz Wydziałach Obsługi Mieszkańców przy urzędach dzielnic.

Gotowych do odbioru jest blisko 83 tys. kart. Urzędnicy rozpatrują ok. 2 tys. wniosków.

Posiadacze kart, oprócz zniżek na bilety komunikacji miejskiej, mogą korzystać również z ulg w placówkach kulturalnych i sportowych, oraz specjalnych zniżek i preferencji przyznanych przez podmioty gospodarcze. Aktualny katalog ofert znajduje się na stronie karta.um.warszawa.pl/katalog.

Warunkiem otrzymania karty jest zamieszkiwanie w Warszawie i rozliczanie podatku PIT w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych. Nie jest brane pod uwagę miejsce zameldowania, czyli adres w dowodzie osobistym.

Szczegółowe informacje na temat cen i warunków korzystania z kart są dostępne na stronie internetowej ztm.waw.pl oraz pod numerem telefonu 19115.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jakoś trudno w to uwierzyć biorąc pod uwagę że urzędnicy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ja z mężem wnioskowałam o hologram dla córki. Otrzymałam odpowiedź: hologram dla męża jest do odbioru, mnie się nie należy bo nie spełniam warunków a moje dziecko zostało w ogóle pominięte. Oboje miesz...kamy w Warszawie, rozliczmy się wspólnie rozwiń

Renata, 2014-01-29 10:08:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE