PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 21 mln zł dla Osowej

  • www.Osowa24.pl    12 kwietnia 2011 - 10:50
Ponad 21 mln zł dla Osowej

21 mln 770 tys. zł z Funduszu Spójności wesprze realizację projektu „Ochrona wód Zatoki Gdańskiej – budowa i modernizacja systemu odprowadzania wód opadowych w Gdańsku”.
Gdańsk realizuje od wielu lat program dotyczący modernizacji systemu odprowadzania wód opadowych w mieście. Unijna kasa wesprze też inwestycje w Osowej!

Projekt „Ochrona wód Zatoki Gdańskiej – budowa i modernizacja systemu odprowadzania wód opadowych w Gdańsku” realizowany jest od 2007 roku. Jego celem jest zwiększenie stopnia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego oraz poprawa stanu bezpieczeństwa sanitarnego wód przybrzeżnych Zatoki Gdańskiej, poprzez budowę i modernizację kanalizacji deszczowej z elementami podczyszczania wód deszczowych, urządzeń retencyjno-sedymentacyjnych oraz naturalnej regulacji potoków w obszarach zurbanizowanych sąsiadujących bezpośrednio z Bałtykiem.

W ramach tego projektu na terenie Osowej zrealizowano już budowę kanalizacji na ulicy Jednorożca. W trakcie realizacji jest natomiast budowa kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Galaktycznej i Homera.

Przypomnijmy, że ta ostatnia inwestycja, zakłada budowę kanalizacji deszczowej w ul. Galaktycznej i Homera oraz w łączniku ulic od ul. Orfeusza do ul. Homera.

Czytaj też:Budowa kanalizacji w Osowej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.