PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 3 tys. uwag pasażerów do rozkładu jazdy

  • PAP    13 kwietnia 2011 - 19:26
Ponad 3 tys. uwag pasażerów do rozkładu jazdy

Około 3,3 tys. uwag zgłosili pasażerowie PKP Intercity w ramach akcji konsultowania nowego rozkładu jazdy - poinformowała rzeczniczka spółki Małgorzata Sitkowska. Przewoźnik chce uwzględnić część uwag w korekcie rozkładu.
PKP Intercity zbiera uwagi pasażerów od ok. tygodnia, akcja potrwa do czwartku. Nadesłane propozycje mogą być uwzględnione w rozkładzie jazdy, który ma obowiązywać od 11 grudnia 2011 r. lub w korekcie rocznego rozkładu, która przypada na 1 czerwca 2012 r.

Jak wyjaśniła rzeczniczka, akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. - Na razie wypłynęło do nas ok. 3,3 tys. propozycji dotyczących zmian w rozkładzie - powiedziała Sitkowska. Poinformowała, że podczas poprzednich konsultacji do przewoźnika wpłynęło ponad 1,2 tys. wiadomości z komentarzami na sezon 2010/2011.

Dodała, że większość z nadesłanych do tej pory uwag dotyczy skomunikowania pociągów, czyli godzin kursowania i ułatwienia przesiadek.

Tworzenie rocznego rozkładu jazdy pociągów rozpoczyna się w styczniu, gdy zapadają pierwsze ustalenia związane z ofertą połączeń międzynarodowych. W lutym powstaje wstępny zarys rozkładu jazdy dla wszystkich pociągów na podstawie przekazanych przez zarządcę infrastruktury (czyli PKP PLK) informacji o czasach przejazdów na poszczególnych liniach.

Pod koniec marca i w kwietniu do zarządcy infrastruktury trafiają wnioski przewoźników o przydzielenie trasy pociągu w nowym rozkładzie jazdy. Od maja do sierpnia PKP PLK konstruuje i wraz z przewoźnikami koordynuje rozkłady.

We wrześniu PKP PLK przekazuje przewoźnikom rozkład jazdy do akceptacji i poprawek. Ostatecznie w listopadzie zarządca infrastruktury daje przewoźnikom zatwierdzone trasy, które będą obowiązywały w nowym rozkładzie dla konkretnych pociągów. Nowy rozkład jazdy - jak w całej zachodniej Europie - wchodzi w życie zawsze w drugą niedzielę grudnia każdego roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ZWIEDLUCH, 2011-04-14 00:30:50

    Ciekawi mnie jakie jeszcze będą uwagi do rozkładu? przewożnikom podoba się ich dzieło !!