PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 30 wniosków na ekologiczny transport

  • GK    10 kwietnia 2013 - 08:55
Ponad 30 wniosków na ekologiczny transport

Zakończył się nabór wstępnych wniosków w programie Gazela, z którego 80 mln zł zostanie przeznaczone na rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego.
Są to inwestycje w zakup i modernizację taboru transportowego, a także infrastrukturę, szkolenia oraz systemy zarządzania transportem miejskim.

Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w pierwszym etapie naboru wpłynęły 32 wnioski. Łączna wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi ponad 643 miliony złotych (ośmiokrotne przekroczenie alokacji), a liczba autobusów dla wszystkich wnioskodawców wniosła 362 sztuki.

Czytaj też: Sowa i Gazela na ekologicznej ulicy

Wnioskodawcy, których wnioski wstępne zostaną ocenione pozytywnie, będą zobowiązani do złożenia pełnego wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami w terminie 120 dni kalendarzowych (termin liczony od dnia otrzymania informacji o wyniku oceny wniosku wstępnego).

Czytaj też: Atrakcyjne dotacje na ekologiczny transport

Wydatkowanie środków zostanie zakończone do końca 2015 r.

Program Gazela realizowany jest w ramach tzw. Systemu Zielonych Inwestycji (GIS - Green Investment Scheme), co oznacza, że współfinansowany będzie z pieniędzy zgromadzonych na rachunku klimatycznym. W przypadku Gazeli środki te pochodzą ze sprzedaży nadwyżek praw do emisji CO2 rządowi Hiszpanii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.