PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 38 mln zł z Unii na oczyszczalnię

  • GK    24 listopada 2011 - 08:49
Ponad 38 mln zł z Unii na oczyszczalnię

Ponad 38 mln zł dotacji z Unii Europejskiej otrzymało stargardzkie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na remont oczyszczalni ścieków oraz budowę kanalizacji w kilku miejscowościach.
Projekt realizowany jest pod nazwą „ Ochrona wód jeziora Miedwie poprzez budowę sieci kanalizacyjnych i przebudowę oczyszczalni ścieków na obszarze aglomeracji Stargard Szczeciński.”

Inwestycja prowadzona jest przez trzech partnerów – gminę Stargard Szczeciński (zabierz głos/oceń prezydenta), gminę Kobylanka i reprezentującą ich jako beneficjent stargardzką spółkę – MPGK. Dotacja w wysokości 38 509 246,13 zł zostanie wykorzystana na realizację zadań przyczyniających się do ochrony wód jeziora Miedwie poprzez zwiększenie stopnia skanalizowania gmin wiejskich oraz przebudowę i modernizację stargardzkiej oczyszczalni ścieków.

Korzyści z realizacji inwestycji, która w całości pochłonie prawie 95 milionów złotych mają odczuć także mieszkańcy Szczecina, czerpiący wodę z jeziora Miedwie. Jacek Chrzanowski, prezes Funduszu jest przekonany, że dzięki realizacji projektu szczecinianie będą mieć w kranach czystszą wodę.

– Już dzisiaj woda z Miedwia po uzdatnianiu nadaje się do dostarczania jej do Szczecina (zabierz głos/oceń prezydenta). Po modernizacji do wód jeziora Miedwie powinno trafiać jeszcze mniej zanieczyszczeń – tłumaczy Jacek Chrzanowski.

Zakres projektu obejmuje budowę 39,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, w tym: 13,9 km sieci kanalizacji grawitacyjnej oraz 25,6 km sieci kanalizacji tłocznej; renowację 3,38 km sieci kanalizacyjnej oraz przebudowę oczyszczalni ścieków w Stargardzie Szczecińskim.

Uruchomienie zrzutu ścieków w gminie Kobylanka jest planowane do końca tego roku. Remont oczyszczalni w Stargardzie ma się zakończyć jesienią 2013 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.