PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 400 nowych mieszkań w Łodzi

  • JS    11 stycznia 2018 - 22:48
Ponad 400 nowych mieszkań w Łodzi
Nowe Centrum Łodzi połączy funkcje biznesowe, mieszkaniowe i kulturalne , fot. Stefan Brajter

Mieszkania powstaną w Nowym Centrum Łodzi. Budowa pierwszego budynku mieszkalnego na rogu ulic Węglowej i Tramwajowej rozpocznie się w I kwartale tego roku. Ma być w nim 420 mieszkań.
Nowe Centrum Łodzi ma być unikatowe i będzie różnić się od centrów biznesowych w innych europejskich miastach. Połączy różne funkcje po to, by nie stać się biznesową monokulturą, w której życie zamiera w godzinach popołudniowych i nocnych. Funkcje biznesowe i kulturalne w NCŁ zostaną uzupełnione funkcją mieszkaniową. - Chcieliśmy, by życie w tej przestrzeni miasta trwało cała dobę. Cieszymy się, że rynek mieszkaniowy pozytywnie odpowiedział na tak skonstruowane zapotrzebowanie – mówi Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora UMŁ.

- To pierwsza inwestycja budowlana warszawskiej firmy Prof-Bud realizowana poza stolicą. Mamy nadzieję, że za naszą sprawą w NCŁ powstanie ciekawy i bardzo dobry jakościowo produkt mieszkaniowy - mówi Tomasz Skalski, członek zarządu Prof-Bud.

Koło głównego centrum biurowego skupionego przy EC1, firma Prof-Bud za kilka tygodni rozpocznie budowę mieszkań. W pierwszym etapie powstać ma 212 mieszkań. Docelowo 10-piętrowy budynek będzie posiadał ich ok. 420.  Przyszli mieszkańcy NCŁ to ludzie kreatywni i dynamiczni, którzy będą współtworzyć klimat tego miejsca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.