Ponad 46 mln zł na oczyszczalnię w Chełmie

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie otrzymało ponad 46 mln zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie na modernizację oczyszczalni ścieków wraz z rozbudową systemu wodno-kanalizacyjnego.

W ramach przedsięwzięcia wykonana zostanie kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków „Bieławin” w Chełmie. Dodatkowo, wybudowane zostanie 13,7 km nowej sieci kanalizacji sanitarnej i 8,1 km sieci wodociągowej. Modernizacji zostanie poddane 1,5 km istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej. W wyniku realizacji projektu do nowowybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej podłączone zostaną 1024 osoby.

Koszt całkowity projektu wynosi ponad 104,6 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet I – Gospodarka wodno-ściekowa, Działanie 1.1 – Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM to ponad 46 mln zł.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jest git.

Gitowiec, 2011-07-27 09:52:22 odpowiedz

Cuda nad cudami MPGK w Chełmie dofinansowany i w Urzędzie Ochrony Środowiska w Lublinie został zrozumiany.Cud jest nie byle jaki,a zatem radujcie się Chełmiaki.

MPGK-owiec, 2011-07-08 13:24:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE