PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 5 mln euro na zakup energii

  • PAP    13 lutego 2012 - 10:12
Ponad 5 mln euro na zakup energii

Przetarg na zakup energii o wartości ponad 5 mln euro ogłosił Urząd Miejski w Radomiu. Jest to wspólne zamówienie magistratu i 117 podmiotów podlegających miastu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji.
Jak powiedział sekretarz Radomia (zabierz głos/oceń prezydenta) Rafał Czajkowski, zakup energii dotyczy magistratu oraz wszystkich podległych miastu szkół, placówek kultury, instytucji, tj. Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji oraz większości spółek miejskich, np. Wodociągów Miejskich. Do przetargu dołączyła się także Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

Termin składania ofert upływa 15 marca. Na początek miasto chce podpisać umowę tylko na rok – od 1 lipca do 30 czerwca 2013 r.

Czajkowski wyjaśnił, że jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, miasto ogłosi kolejny przetarg na zakup energii. Tym razem na okres 3-4 lat. Przystąpieniem do kolejnego przetargu zainteresowane są inne podmioty, które teraz nie zdążyły przygotować niezbędnej dokumentacji.

Podkreślił, że dzięki dużej wartości zamówienia, miasto i inne podmioty mogą liczyć na korzystniejsze stawki niż gdyby zamawiały energię oddzielnie. „Oszczędności w takich przetargach udaje się uzyskać przede wszystkim dzięki temu, że umowa trwa długi okres czasu i w tym czasie stawki, które zostają uzgodnione, nie mogą być podnoszone”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • hortensja, 2012-02-13 11:24:39

    tak. takie postpowanie jest bardzo madre. chwali sie prezdenta za dbalosc o miesykancow
  • Spacerowicz, 2012-02-13 11:17:17

    Od 3 by było,prawdaż? Nomi się nikt nie przejmuje.Będziemy tam oglądać różne oferty energetyczne.