PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 69 tys. podróżnych na lotnisku w Jasionce

  • PAP    7 sierpnia 2013 - 10:28
Ponad 69 tys. podróżnych na lotnisku w Jasionce

W lipcu br. w porcie lotniczym w podrzeszowskiej Jasionce odprawionych zostało ponad 69 tys. podróżnych. To rekord w historii lotniska - poinformował rzecznik portu Łukasz Sikora. Dodał, że w lipcu ubiegłego roku odprawionych było 66 tys. osób.
Sikora zaznaczył jednak, że licząc od początku roku ruch pasażerski na lotnisku wciąż jest mniejszy - o 2,4 proc. - w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2012. "Powoli niwelujemy straty z początku bieżącego roku, kiedy przez fatalne warunki pogodowe, na przełomie marca i kwietnia, straciliśmy ok. 10 tysięcy pasażerów z powodu odwołanych i przekierowanych rejsów" - dodał rzecznik.

Jak podkreślił prezes spółki zarządzającej lotniskiem Stanisław Nowak, podrzeszowskie lotnisko powinno niebawem wyjść już na plus. "Lipiec i sierpień to najlepsze miesiące dla ruchu pasażerskiego, bowiem oprócz regularnych połączeń funkcjonuje wzmożony ruch czarterowy, tak więc nasz wynik powinien przybrać już dodatnie wartości na koniec tego miesiąca" - powiedział Nowak.

Jego zdaniem, dobre wyniki lotnisko powinno zanotować również w pozostałych miesiącach, bowiem od 3 września uruchomione będą nowe połączenia do Rzymu i Paryża, a od 12 września dojdą dwa nowe połączenia z Frankfurtem. Nowak liczy, że dzięki temu uda się poprawić ubiegłoroczny wynik (565 tys.) pasażerów odprawionych w porcie.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć m.in.: do Frankfurtu, Warszawy, Manchesteru, Barcelony-Girony, Londynu (lotniska w Stansted i Luton) i Bristolu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.