PARTNER PORTALU
  • BGK

Popłyną tramwajem i statkiem

  • GK    6 kwietnia 2011 - 12:04

Zarząd Transportu Miejskiego wybrał w przetargach przewoźników, którzy będą obsługiwali statki kursujące w ramach Warszawskich Linii Turystycznych.
Kursy tramwajem wodnym w bieżącym sezonie będzie realizowała spółka Żegluga Stołeczna, a rejsy do Serocka – Przedsiębiorstwo Usług Wodnych Jurkowski Marcin z Legionowa.

Tegoroczny sezon Warszawskich Linii Turystycznych potrwa od 7 maja do końca sierpnia. Statek do Serocka wykona łącznie 45 rejsów na trasie Warszawa (Podzamcze) – Kanał Żerański – Serock – Warszawa (Podzamcze).

Każdy z nich potrwa około dziewięciu godzin. Od 7 maja do 26 czerwca statek będzie pływał w weekendy i dni świąteczne, a od lipca do zakończenia sezonu – dodatkowo w piątki.

Natomiast tramwaj wodny popłynie 288 razy trasą: Podzamcze – Most Poniatowskiego – Cypel Czerniakowski – Podzamcze. Każdy z rejsów Wisłą potrwa ok. dwóch godzin.

Od 7 maja do 23 czerwca statek będzie pływał tylko w weekendy (4 rejsy dziennie), a od 24 czerwca do końca sezonu – codziennie (3 rejsy).

Statki będą zabierały na pokład przynajmniej 100 pasażerów i dysponowały dodatkową powierzchnią umożliwiającą organizację koncertów muzycznych i punktu gastronomicznego.

Za rejsy, tak jak w ubiegłym roku trzeba będzie zapłacić 36 zł (statek do Serocka) i 18 zł. (tramwaj wodny). Prawo do 50 proc. ulgi będą mieli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.