PARTNER PORTALU
  • BGK

Popracują nad ofertą interREGIO

  • wnp.pl/Rynek Kolejowy    4 sierpnia 2010 - 12:18

- Największym problemem spółki jest obecnie jej zadłużenie. Będziemy chcieli odbyć szereg rozmów, przede wszystkim z przedstawicielami PKP PLK oraz PKP SA i uzgodnić realne warunki spłaty naszych zobowiązań - mówi Małgorzata Kuczewska-Łaska, prezes Przewozów Regionalnych.
Czy spodziewała się Pani takiego wyboru Rady Nadzorczej?

W pierwszym konkursie startowało czterech kandydatów, więc miałam 25 procent szans. W drugim było już pięciu kandydatów i moje szanse spadły do 20 procent. Muszę przyznać, że spodziewałam się swojego wyboru dokładnie w tym zakresie prawdopodobieństwa.
Czy podjęła Pani już pierwsze decyzje?

Wczoraj podpisaliśmy akt notarialny z PKP SA, w efekcie czego przejęliśmy nieruchomości, które są bardzo potrzebne Przewozom Regionalnym. Nie są to jeszcze wszystkie nieruchomości do prowadzenia działalności spółki, ale znaczna ich część. Po okresie urlopowym chcemy uporządkować wszystkie sprawy, które wymagają natychmiastowych działań. Największym problemem spółki jest obecnie jej zadłużenie. Będziemy chcieli odbyć szereg rozmów, przede wszystkim z przedstawicielami PKP PLK oraz PKP SA i uzgodnić realne warunki spłaty naszych zobowiązań.

Jakie jeszcze wyzwania przed Panią stoją?

Wypowiedziany został zakładowy układ zbiorowy pracy. Musimy wypracować odpowiednią strategię w tym zakresie. Chcemy także rozwiązać kwestię wciąż niepodpisanych umów na świadczenie przewozów regionalnych z dwoma województwami: śląskim i kujawsko-pomorskim. Przygotowujemy się również do przetargu ogłoszonego przez to ostatnie województwo na świadczenie przewozów kolejowych w regionie na kolejne 10 lat.

Czy wybór Pani na prezesa Przewozów Regionalnych oznacza dalsze rozwijanie oferty interREGIO?

Mogę zapewnić, że cały czas będziemy pracować nad ofertą interREGIO. Nie wiem jeszcze czy będzie to oznaczać większą liczbę połączeń, ale na pewno skoncentrujemy się na promocji oraz ulepszaniu tej oferty w taki sposób, aby zachęcić do niej coraz więcej pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.