PARTNER PORTALU
  • BGK

Porozumienie na największy wspólny zakup prądu z opóźnieniem

  • AW    6 marca 2012 - 13:35
Porozumienie na największy wspólny zakup prądu z opóźnieniem

Największe międzymiastowe porozumienie dotyczące wspólnego zakupu prądu zostanie podpisane z opóźnieniem. Dawid Kostempski, szef Górnośląskiego Związku Metropolitalnego zapowiedział, że umowa będzie podpisana do końca stycznia, ale na początku marca miasta wciąż mają do niej uwagi.
Przypomnijmy, że wspólny zakup energii elektrycznej przez miasta skupione w Górnośląskim Związku Metropolitalnym ma być największym tego typu przetargiem w Polsce. Szacowane oszczędności powinny wynieść dla zainteresowanych miast około 16 proc. dotychczasowych opłat za prąd.

Czytaj też: Największy przetarg na prąd tuż-tuż?  

Wspólnego porozumienia nie udało się podpisać w styczniu, jak zapowiadał wcześniej przewodniczący GZM i prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski. Do tej pory jest tylko projekt porozumienia.

- Z początkiem marca miasta przekazywały nam jeszcze do niego uwagi. Teraz uwagi te przeanalizują prawnicy, ale jesteśmy prawie gotowi do oficjalnego podpisania porozumienia - zapewnia Krzysztof Mejer, rzecznik prasowy GZM.

Chętne do wspólnego przetargu są: Bytom, Chorzów, Dabrowa Górnicza, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy i Zabrze, czyli niemal wszystkie miasta należące do komunalnego związku za wyjątkiem Gliwic i Rudy Śląskiej.

- Gliwice powiedziały kategorycznie nie, Ruda Śląska teraz mówi nie, ale być może przystąpi do kolejnego takiego przetargu - dodaje Mejer.

Oprócz miast członkowskich do porozumienia przystąpić mają także: Będzin, Knurów, Tarnowskie Góry oraz powiat mikołowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.