Porozumienie na największy wspólny zakup prądu z opóźnieniem

Największe międzymiastowe porozumienie dotyczące wspólnego zakupu prądu zostanie podpisane z opóźnieniem. Dawid Kostempski, szef Górnośląskiego Związku Metropolitalnego zapowiedział, że umowa będzie podpisana do końca stycznia, ale na początku marca miasta wciąż mają do niej uwagi.
Porozumienie na największy wspólny zakup prądu z opóźnieniem

Przypomnijmy, że wspólny zakup energii elektrycznej przez miasta skupione w Górnośląskim Związku Metropolitalnym ma być największym tego typu przetargiem w Polsce. Szacowane oszczędności powinny wynieść dla zainteresowanych miast około 16 proc. dotychczasowych opłat za prąd.

Czytaj też: Największy przetarg na prąd tuż-tuż?  

Wspólnego porozumienia nie udało się podpisać w styczniu, jak zapowiadał wcześniej przewodniczący GZM i prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski. Do tej pory jest tylko projekt porozumienia.

- Z początkiem marca miasta przekazywały nam jeszcze do niego uwagi. Teraz uwagi te przeanalizują prawnicy, ale jesteśmy prawie gotowi do oficjalnego podpisania porozumienia - zapewnia Krzysztof Mejer, rzecznik prasowy GZM.

Chętne do wspólnego przetargu są: Bytom, Chorzów, Dabrowa Górnicza, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy i Zabrze, czyli niemal wszystkie miasta należące do komunalnego związku za wyjątkiem Gliwic i Rudy Śląskiej.

- Gliwice powiedziały kategorycznie nie, Ruda Śląska teraz mówi nie, ale być może przystąpi do kolejnego takiego przetargu - dodaje Mejer.

Oprócz miast członkowskich do porozumienia przystąpić mają także: Będzin, Knurów, Tarnowskie Góry oraz powiat mikołowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE