PARTNER PORTALU
  • BGK

Porozumienie ws rozbudowy składowiska

  • AW    28 stycznia 2011 - 10:35

Zielona Góra otrzyma dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na rozbudowę i modernizacji Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Raculi. Umowa w tej sprawie już została podpisana.
Umowa o dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności (Program Infrastruktura i Środowisko) - inwestycji związanej z rozbudową i modernizacją Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Raculi przyznaje dotację do czternastu milionów złotych. Kwota ta pozwoli rozbudować dotychczasowe składowisko odpadów o kolejną, czwartą kwartę składowiskową o powierzchni 5 hektarów oraz wybudować sortownię selektywnego zbierania szkła, magazyn zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz halę demontażu odpadów wielkogabarytowych.

- Inwestycja ta wystarczy na co najmniej 10 lat – zaznaczył podczas środowego podpisania umowy w siedzibie WFOŚ Wojciech Janka, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej  w Zielonej Górze.

Zadowolenia nie kryje też prezydent miasta Janusz Kubicki. Projekt pozwoli bowiem na zabezpieczenie miasta i okolicznych gmin w kompleksową gospodarkę odpadami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.