PARTNER PORTALU
  • BGK

Portugalczycy wycofują się z negocjacji z miastem

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kraków    16 września 2011 - 08:26
Portugalczycy wycofują się z negocjacji z miastem

Gerium wycofuje się z budowy osiedla i współpracy z władzami Krakowa na Zakrzówku. Ma zamiar zaskarżyć plan zagospodarowania w wersji przedstawionej kilka dni temu mieszkańcom.
Zdaniem portugalskiej firmy przy warunkach, jakie proponuje miasto, nie ma możliwości, by zrealizowała ona projekt – pisze „Gazeta Wyborcza Kraków”.

Czytaj też: Motyle w obronie zielonej enklawy Krakowa

Miejski projekt planu dość radykalnie – wobec pierwszych zamierzeń inwestora z Portugalii – ograniczył możliwość zabudowy działek.

Gerium, kupując pięć lat temu tereny na Zakrzówku, zakładało stworzenie tam osiedla dwupiętrowych bloków dla kilku tysięcy mieszkańców. Jego atrakcją miały być zalew i park wokół niego, który planował wybudować inwestor.

Pomysł budowy osiedla doprowadził do ostrego sprzeciwu sporej części mieszkańców Krakowa, którzy nie zgadzali się na zbliżenie zabudowy do zalewu. Nie przekonywała ich nawet obietnica stworzenia parku. Protestujący skutecznie torpedowali kolejne propozycje miasta skłaniającego się do współpracy z deweloperem i naciskali na jak największe ograniczenie inwestycji.

Przedstawiona kilka dni temu koncepcja zabudowy przy zalewie była jak do tej pory najlepiej przyjętą przez protestujących; nie zadowalał ich przewidywany układ komunikacyjny.

Kompromisowe rozwiązanie jest jednak nie do przyjęcia dla Gerium – podaje „Gazeta Wyborcza Kraków”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • OLEJ, 2011-09-16 10:49:31

    to bardzo przykre, bo to solidni GOŚCIE !
  • sportowiec, 2011-09-16 10:39:56

    Szkoda,miały być rozmowy a tu cisza...