PARTNER PORTALU
  • BGK

Postawią kolejną ekologiczną oczyszczalnię

  • kleszczow.pl    4 stycznia 2011 - 10:18
Postawią kolejną ekologiczną oczyszczalnię

W Żłobnicy zostanie zbudowana niemal od podstaw nowa oczyszczalnia ścieków o powierzchni ponad 250 m kw. To ostatnia z czterech starszych oczyszczalni w gminie Kleszczów, która wkrótce zostanie poddana rozbudowie.
Oprócz nowego budynku oczyszczalni powstaną dwa zbiorniki - reaktory biologiczne oraz niezbędne do uruchomienia oczyszczalni sieci technologiczne i rurociągi. Przebudowane zostaną także przyłącza wodociągowe i energetyczne oraz ogrodzenie terenu oczyszczalni. Po rozruchu nowego obiektu wykonawca będzie musiał rozebrać budynek starej oczyszczalni. Koszt inwestycji, która ma być zakończona w czerwcu 2012 roku wyniesie 4,1 mln zł.

Dobowa wydajność oczyszczalni, funkcjonującej obecnie w Żłobnicy wynosi 100 m sześć. W wyniku rozbudowy wydajność ta wzrośnie do 550 m sześć. ścieków. Dzięki temu bez przeszkód można będzie podłączać do gminnej sieci kanalizacyjnej nie tylko nowe budynki mieszkalne, ale przede wszystkim kolejne firmy, powstające na terenie Kleszczowskiej Strefy Przemysłowej nr 3.

O możliwość realizacji tego zadania walczyło ośmiu oferentów, wśród których były m.in. firmy z Gdańska, Poznania, Rzeszowa, Leszna i Kalisza. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum utworzone przez firmy: Molewski Sp. z o.o. z Chodecza (lider konsorcjum) oraz P.W. Hydrobud Sp. z o.o. z Kamienicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.