PARTNER PORTALU
  • BGK

Poszukają technologii wydobycia gazu

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    11 lipca 2012 - 06:50
Poszukają technologii wydobycia gazu

Po 500 mln zł wyłożą rząd i firmy na wymyślenie polskich technologii wydobycia gazu łupkowego.
To eksperyment, żeby zachęcić przemysł do współfinansowania nowych technologii, twierdzi resort nauki – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Gazeta zapowiada, że w środę Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Agencja Rozwoju Przemysłu podpiszą umowę o utworzeniu programu badawczego nad gazem łupkowym.

Naukowcy i przedsiębiorcy mają pracować nad sposobami wynajdywania obszarów, na których warto wiercić, technologiami eksploatacji łupków i ograniczeniem wpływu ich wydobycia na środowisko naturalne.

Stworzenie technologii na własnym podwórku, zamiast kupowania ich za granicą ma nam dać całkowitą pewność, że będą one bezpieczne dla środowiska i korzystne dla naszej gospodarki, pisze „GW”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • gazownik-solidaruch , 2012-07-11 16:19:01

    Kolejne marnotrawienie naszych podatnikowych --pieniędzy !! Chcąc dać kolejnej grupie " GŁU-PKÓW zarobić na ŁUPKACH " !! To cała dewiza . W naszym kraju ,nie ma prawa powstać wydobycie gazu " głupkowatego " !!! To nie AMERYKA ,gdzie 1 człowiek ... przypada na obszar --pustynny ; u nas zaludnienie na 1km2 jest setki razy wieksze. Pozdrawiam wszystkich ZIELONYCH " w tej materii!!! MOŻE SIĘ OBUDZĄ !!  rozwiń