Poszukają technologii wydobycia gazu

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza
  • 11-07-2012
  • drukuj
Po 500 mln zł wyłożą rząd i firmy na wymyślenie polskich technologii wydobycia gazu łupkowego.
Poszukają technologii wydobycia gazu
To eksperyment, żeby zachęcić przemysł do współfinansowania nowych technologii, twierdzi resort nauki – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Gazeta zapowiada, że w środę Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Agencja Rozwoju Przemysłu podpiszą umowę o utworzeniu programu badawczego nad gazem łupkowym.

Naukowcy i przedsiębiorcy mają pracować nad sposobami wynajdywania obszarów, na których warto wiercić, technologiami eksploatacji łupków i ograniczeniem wpływu ich wydobycia na środowisko naturalne.

Stworzenie technologii na własnym podwórku, zamiast kupowania ich za granicą ma nam dać całkowitą pewność, że będą one bezpieczne dla środowiska i korzystne dla naszej gospodarki, pisze „GW”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kolejne marnotrawienie naszych podatnikowych --pieniędzy !! Chcąc dać kolejnej grupie " GŁU-PKÓW zarobić na ŁUPKACH " !! To cała dewiza . W naszym kraju ,nie ma prawa powstać wydobycie gazu " głupkowatego " !!! To nie AMERYKA ,gdzie 1 człowiek ... przypada na obszar --pustynny ; u nas zaludnienie na 1km2 jest setki razy wieksze. Pozdrawiam wszystkich ZIELONYCH " w tej materii!!! MOŻE SIĘ OBUDZĄ !! rozwiń

gazownik-solidaruch , 2012-07-11 16:19:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE