PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstająca w Bydgoszczy spalarnia odpadów zdała test

  • WNP.pl (TE)    12 listopada 2014 - 10:50
Powstająca w Bydgoszczy spalarnia odpadów zdała test

Na budowie spalarni odpadów w Bydgoszczy przeprowadzono próby hydrauliczne kotłów obu linii spalania. Próby obejmowały wytworzenie w kotłach ciśnienia 106 barów, choć zakres pracy kotłów w normalnych warunkach nie będzie przekraczał 42 barów - poinformował inwestor obiektu, komunalna spółka ProNatura.
- Próba ciśnieniowa jest najważniejszym testem jakości wykonania części wodnej kotła. Należy ją przeprowadzić po zakończeniu montażu, ale przed podłączeniem - wskazał Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

Czytaj też:  Bydgoska spalarnia odpadów rozwiąże wiele problemów

- Próba hydrauliczna przeprowadzana jest w celu sprawdzenia szczelności spawów części wodnej kotła. W jej trakcie kocioł jest całkowicie napełniony wodą, aż do odpowietrzeń, a w przypadku najmniejszej nieszczelności następuje widoczny na manometrach spadek ciśnienia. Pozytywny wynik testu gwarantuje szczelność instalacji i bezpieczeństwo jej eksploatacji - dodał.

Jak podał inwestor, w trakcie budowy są już kolejne obiekty spalarni, m.in. budynek portierni ze stanowiskami wagowymi.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Anka, 2014-11-12 23:52:27

    Do Eko: my to wiemy, sprzeciwialiśmy się spalarni.... ale władza nas nie słucha.... dlatego ja w tych wyborach głosuję na ruchy miejskie, Metropolię Bydgoską i Piotra Cyprysa bo mam dosyć prezydenta na sznurku partyjnym, który wpakował nas w to bagno i jeszcze snuje wizje przyszłości jak to miasto b...ędzie na tym czymś zarabiać.... jesteśmy już w Bydgoszczy zmęczeni ich wizjonerskimi gniotami....  rozwiń
  • Eko, 2014-11-12 14:06:47

    Projekty spalarniowe są bardzo drogie. Jest to najdroższy (nie tylko w wymiarze inwestycyjnym, ale również eksploatacyjnym) element systemu gospodarowania odpadami prowadzonego zgodnie z unijną hierarchią postępowania z odpadami i wymogami ochrony środowiska. Zapłacą jak zwykle mieszkańcy miasta.... Czy ktoś im to powiedział?  rozwiń