PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje system informacji o wyłączeniach prądu

  • www.m-ce24.pl    9 lutego 2012 - 13:29
Powstaje system informacji o wyłączeniach prądu

Mieszkańcy Mysłowic wymagający specjalistycznego sprzętu podtrzymującego funkcje życiowe proszeni są o kontakt z urzędem miasta.
Powstaje bowiem kompleksowy projekt mający na celu ochronę i zapewnienie wsparcia dla osób szczególnie zagrożonych przerwami w dostawie energii.

Aby w pełni zabezpieczyć życie i zdrowie mieszkańców, których funkcje życiowe są podtrzymywane w warunkach domowych poprzez specjalistyczny sprzęt medyczny wymagający zasilania energią elektryczną, Urząd Miasta Mysłowice (zabierz głos/oceń prezydenta) przygotowuje szczegółową bazę danych zawierającą w/w informacje.

Działania te mają na celu identyfikację takich osób oraz stworzenie systemu informowania o wyłączeniach energetycznych, a także czasowe wsparcie sprzętowe w zastępcze źródła energii elektrycznej – informuje Kamila Szal, rzecznik prasowa UM.

W związku z analizą potencjalnych potrzeb w zakresie użycia zastępczych źródeł energii, Urząd Miasta zwrócił się do mieszkańców miasta z apelem o kontakt z Wydziałem Bezpieczeństwa Publicznego i Reagowania Kryzysowego Urzędu Miasta Mysłowice przy ul. Plac Wolności 4 (tel. 31 71 158) w celu przekazania informacji o ewentualnym zapotrzebowaniu na zastępcze źródło energii. Informacje przyjmowane będą do dnia 2 kwietnia 2012 roku.

Jak czytamy w treści apelu, przed kontaktem z Urzędem Miasta Mysłowice należy udać się do lekarza prowadzącego, celem jednoznacznego określenia w formie pisemnej (dokument sporządzony przez lekarza), wskazującego na używanie w warunkach domowych specjalistycznego, podtrzymującego funkcje życiowe sprzętu medycznego, wymagającego zasilania w energię elektryczną. Bez zaświadczenia nie będzie możliwa rejestracja w bazie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.