PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstał serwis dla pasażerów monitorujący ruch pociągów

  • PAP    26 maja 2015 - 16:04

PKP Polskie Linie Kolejowe chcą ułatwić pasażerom planowanie podróży i w tym celu uruchomiły na swojej stronie internetowej serwis umożliwiający monitorowanie w czasie rzeczywistym wszystkich połączeń kolejowych.
Podczas wtorkowej (26 maja) konferencji prasowej wiceprezes PKP PLK Andrzej Pawłowski poinformował, że udostępnione narzędzie jest rozszerzeniem możliwości Portalu Pasażera PLK zawierającego wyszukiwarkę połączeń oraz rozkłady jazdy.

Dodał, że aby sprawdzić czy interesujące nas połączenie realizowane jest zgodnie z rozkładem i śledzić na mapie na bieżąco trasę pociągu, wystarczy wejść na stronę internetową: http://rozklad.plk-sa.pl, kliknąć w zakładkę "Mój pociąg", a następnie zakładkę "Na mapie".

"W przypadku pojawienia się zmian, pasażer może zapoznać się z ich przyczynami i czasem opóźnienia, a także przewidywaną godziną przyjazdu pociągu na kolejne stacje. Dostępne są również dodatkowe informacje, np. o uruchomieniu komunikacji zastępczej" - mówił.

Przedstawiciele PKP PLK podkreślili, że monitoring obejmuje wszystkie z ponad 4 tys. pociągów pasażerskich, jakie są uruchamiane każdego dnia przez 11 przewoźników korzystających z infrastruktury PKP PLK. Dane o pozycji pociągów pobierane są z ich nadajników GPS oraz z systemu sterowania ruchem zarządcy infrastruktury.

Serwis będzie udoskonalany

"Korzystając z naszych danych, planowanie podróży jest łatwiejsze, a w sytuacjach niecodziennych, bieżące informacje o realnym czasie podróży, pozwalają szybciej podejmować decyzje i ograniczyć trudności" - zachwalał Pawłowski.

Przedstawiciele spółki dodali, że nowa funkcjonalność została uruchomiona kilka dni temu i można z niej korzystać zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Ma ona też być na bieżąco udoskonalana.

PKP PLK są zarządcą narodowej infrastruktury kolejowej, którą udostępniają na podstawie umów zawieranych z licencjonowanymi przewoźnikami kolejowymi.

Podstawowym produktem PKP PLK jest rozkład jazdy sprzedawany jako trasa pociągu układana na zamówienie przewoźnika kolejowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • kaleka -ruchowy , 2015-05-28 18:26:48

    super informatyzacja wydawanie wiele pieniędzy mam pytanie ,pewnie bez odpowiedzi będzie ,bo w Poznaniu własciwie słynie miasto z tego iż niepełnosprawni są traktowani ,jako nie potrzebni ,Jak osoba niepelnosprawna ma wsiąść z peronu do wagonu ,za pomocą pomocy pracowników ochrony dworca ???? bo n...ie pomyślano o platformie czy innym rozwiazaniu ,,,za to o marketach wydawanie na systemy operacyjne mnustwo kasy czy dla autek parking obowiązkowo ile kosztował dworzec i za takie pieniądze nie bylo kogokolwiek by realnie myślał .wielkie programy w mieście -bez barier -itd wózek dla inwalidy ,,,a na dworzec lepiej kaleko się nie pokazuj takie miasto .bzdury chwalenie się jak tu och ach ,a podstawowe sprawy ,nie ma  rozwiń