PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstała kolejna podkomisja nowelizująca ustawę śmieciową

  • Bartosz Dyląg    8 października 2014 - 15:41
Powstała kolejna podkomisja nowelizująca ustawę śmieciową

Połączone sejmowe komisje: Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej powołały podkomisję, która zajmie się senackim projektem ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw.
W skład podkomisji weszło 11 posłów, 5 z PO, 2 z PiS oraz po jednym z pozostałych klubów. Z Platformy Obywatelskiej są to Tadeusz Arkit, Miron Sycz, Mirosław Pluta, Ewa Wolak i Ligia Krajewska; Prawa i Sprawiedliwości Anna Paluch i Marcin Witko; Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Gos; Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marek Bałt; Sprawiedliwej Polski Jan Ziobro; Twojego Ruchu - Andrzej Lewandowski.

Czytaj też: Organizacje samorządowe: nic o komunalnych śmieciach bez nas

Jak wyjaśnia Tadeusz Arkit, nowa podkomisja musiała zostać utworzona ze względów proceduralnych, ponieważ podkomisja, która zajmowała się nowelizacją ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie mogła zająć się tym projektem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • obywatelka z Otwocka, 2014-11-10 10:20:47

    Tak, tak, bierzcie sie do roboty ino szybko!!! Gminy wokół Warszawy i sama W-WA też protestują przeciwko budowaniu spalarni, rozbudowywaniu składowisk i kompostowni - te wszystkie ustrojstwa to przeżytek, który tylko rodzi korupcje, degraduje bezpowrotnie środowisko, naraża ludzi na utratę zdrowia.... Nie wymyslajcie tylko koła bo ono już zostało wynalezione. Zobaczcie jak inne państwa w UE rozwiązały te problemy. Szukajcie nowych technologii a nie kupujcie tego, co się gdzieś nie sprawdziło. Uważam, że SPRAWOM ŚMIECIOWYM powinien uważnie przygladać się Pan Prezydent - stoi na straży Konstytucji RP, jego obowiązkiem jest zadbac o to co najwazniejsze - zycie i zdrowie obywateli RP oraz środowisko naturalne w którym żyją.  rozwiń
  • OCIEC, 2014-10-15 12:10:10

    no i stworzyli BUBEL, pod którym bardziej świadomy 10-latek by się nie podpisał bo było by mu wstyd!!!