PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstała komisja do sprawy referendum

  • PAP    5 sierpnia 2011 - 10:29
Powstała komisja do sprawy referendum

Warszawscy radni powołali w piątek komisję, która ma wydać opinię w sprawie przeprowadzenia referendum m.in. ws. prywatyzacji SPEC i podwyżki cen biletów ZTM.
Pod wnioskiem dot. tej kwestii podpisało się 150 tys. osób. Komisja ma wydać dla rady miasta opinię czy wniosek podpisany przez 150 tys. mieszkańców, a złożony przez warszawski PiS, jest zgodny z ustawą o referendum lokalnym.

Jej zadaniem będzie także weryfikacja podpisów. Warszawiacy mieliby wypowiedzieć się na temat prywatyzacji SPEC-u, podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej, podwyżek opłat za wodę i za odprowadzanie ścieków, a także za żłobki.

Politycy warszawskiego PiS proponują, by referendum odbyło się w dniu wyborów parlamentarnych. Wymagane podpisy zostały złożone we wtorek, rada miasta od tego momentu ma 30 dni, aby podjąć decyzję. W ocenie radnych PO, pytania są tendencyjne, a część z nich dotyczy kwestii, które zostały już rozstrzygnięte przez radę miasta, jak np. podwyżka cen biletów.

Spór podczas piątkowej sesji wywołał kwestia sprawdzania poprawności ponad 150 tys. podpisów pod wnioskiem referendalnym. Według radnych PO i SLD komisja nie będzie w stanie zweryfikować takiej liczby podpisów, dlatego powinna zlecić to miejskim urzędnikom. Przeciwnego zdania są radni PiS, uważają oni, że urzędnicy podlegli Hannie Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceń prezydenta) mogą być nierzetelni. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.