PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstało Śląskie Centrum Wody. Dla edukacji i komercjalizacji wyników badań

  • aw/PAP    10 stycznia 2018 - 17:05
Powstało Śląskie Centrum Wody.  Dla edukacji i komercjalizacji wyników badań
Głównym zadaniem Centrum jest koordynacja działań naukowych, badawczo-rozwojowych, dydaktycznych i edukacyjnych związanych z szeroko pojętą wodą i gospodarką wodną (fot.pixabay)

Prowadzenie i koordynacja prac naukowych, badawczych i rozwojowych związanych z tematyką wody, komercjalizacja wyników badań, działania edukacyjne – to niektóre cele Śląskiego Centrum Wody, które powołano przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
"Koncentrujemy się głównie na gospodarce wodnej, wykorzystujemy nowoczesne techniki badawcze do zarządzania nią i jej modelowania. To jest niesamowicie ważne. My nie mówimy, że jest deficyt wody, my chcemy mu zapobiec" - powiedział dyrektor Śląskiego Centrum Wody dr Andrzej Woźnica.

Śląskie Centrum Wody jako międzywydziałowy zespół badawczy powołany przez rektora Uniwersytetu Śląskiego ma stanowić pomost pomiędzy światem nauki a gospodarką w obszarach związanych z wodą i środowiskiem wodnym.

Jego głównym zadaniem jest koordynacja działań naukowych, badawczo-rozwojowych, dydaktycznych i edukacyjnych związanych z szeroko pojętą wodą i gospodarką wodną, prowadzonych na różnych wydziałach uczelni.

Wśród podstawowych celów centrum są zatem: koordynacja i prowadzenie prac naukowych, badawczych i rozwojowych związanych z tematyką wody, pozyskiwanie środków na badania wód i ekosystemów związanych z wodami, tworzenie i wdrażanie nowych technik i narzędzi wykorzystywanych w analizach wód, komercjalizacja wyników badań, aranżowanie programów nauczania uwzględniających najnowsze osiągnięcia badawcze, technologie oraz aktualne akty prawne oraz prowadzenie działalności edukacyjnej, a także kreowanie współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi, administracją rządową i samorządową oraz podmiotami gospodarczymi. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.