Powstaną strefy ciszy w pociągach PKP Intercity

Rzeczniczka prasowa PKP Intercity Beata Czemerajda poinformowała, że przewoźnik prowadzi prace nad pilotażowym wprowadzeniem w pociągach tzw. stref ciszy.
Powstaną strefy ciszy w pociągach PKP Intercity
Pilotaż miałby się najpierw odbyć w pociągach Pendolino (fot. facebook.com/PKP.Intercity)

Strefa ciszy to znane z kolei zagranicznych rozwiązanie polegające na tym, że wyznaczonych miejscach nie można m.in. słuchać głośno muzyki ani prowadzić rozmów telefonicznych.

Pasażer ma wybór

- W pierwszej kolejności planujemy przetestować nowe rozwiązanie w pociągach Express InterCity Premium (Pendolino). Pilotaż obejmowałby krańcową część pociągu (klasa 2). Pasażer, kupując bilet, mógłby wybierać, czy chciałby skorzystać z tej usługi, czy też wybrać standardowe miejsce w pozostałej części składu - wyjaśniła Czemerajda. Dodała, że strefą ciszy nie będzie objęty cały pociąg, tylko jego wydzielona część.

Czemerajda zaznaczyła, że ostateczna decyzja, czy wprowadzić takie rozwiązanie na stałe, w jakich pociągach i w jakiej formie, zostanie podjęta po zakończeniu pilotażu. Przewoźnik nie podaje na razie, kiedy pilotaż miałby się rozpocząć.

Nowość w Polsce

- Jak dotąd z takiego rozwiązania nie korzystał żaden z przewoźników w naszym kraju, stąd tak istotne jest, aby wprowadzenie usługi poprzedził etap testowy. O tym, kiedy takie testy mogłyby ruszyć, poinformujemy w momencie zakończenia prac przygotowawczych - podkreśliła.

Strefy ciszy działają np. w pociągach w Deutsche Bahn. Zostały nich wydzielone części, w których obowiązuje zakaz rozmawiania przez telefon, słuchania głośnej muzyki czy generowania hałasu w inny sposób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jestem zadowolona bo już nie raz byłam narażona na głośną muzykę Rap i rozmowy tlef. Wysłuchałam też budowę męskiego czł... Zgroza

Emerytka, 2015-11-17 12:45:47 odpowiedz

Dla tych, co lubią czytać, Frajda niesamowita. Więc niechże ( jak najprędzej !!! ) Ten zwyczaj do Polski zawita.

Eterno Vagabundo, 2015-11-16 21:54:33 odpowiedz

Do gość haha i wybudują ronda na których pociąg będzie zawracał jak autobus żeby z kolei nie jechali wszyscy tyłem

gość, 2015-11-16 12:09:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE