PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie ewidencja kart parkingowych

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    15 listopada 2012 - 08:32
Powstanie ewidencja kart parkingowych

Posłowie chcą wyeliminować nadużywanie przez osoby zdrowe kart parkingowych osób niepełnosprawnych i surowo za to karać.
Do tej pory wydano 650 tys. kart uprawniających do korzystania - informuje „Rzeczpospolita". Jednak z informacji policji, z miejsc dla niepełnosprawnych coraz częściej korzystają osoby z podrobionymi kartami i korzystające z kart osób, które zmarły lub żyją, ale w innym regionie kraju.

Wg projektowanych zmian w kodeksie drogowym, okres, na który wydawane będą karty parkingowe, zostanie skrócony do pięciu lat. Powstanie również Centralna Ewidencja Kart Parkingowych, w której znajdzie się informacja o numerze PESEL posiadacza karty.

Jeśli utraci ona ważność, zostanie zwrócona staroście lub jej posiadacz umrze, będzie usunięta z ewidencji. Jeśli policja lub straż miejska odnotuje przypadki łamania przepisów, takiej osobie będzie groziła grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • tutejszy, 2012-11-15 23:27:12

    a ilu jest takich nadużywających...? Niech ci sejmowi gamonie zajmą się czymś bardziej pożytecznym...? Może niech wyjdą na trawniki i posprzątają psie kupy...? Efekt ich durnowatych pomysłów będzie taki sam. Nie widzą z Wiejskiej jakie są poważne problemy kraju...? jeśli nie to należy potraktować t...ych sejmowych jełopów jak przysłowiowe psie kupy...!!!!!!!  rozwiń
  • Mieszkaniec, 2012-11-15 11:37:24

    Brawo.