PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie środek transportu szybszy niż samolot

  • PAP/AT    28 marca 2017 - 06:19
Powstanie środek transportu szybszy niż samolot
Projektanci pracują nad tym, aby energia pozyskiwana była z kolektorów słonecznych umieszczonych na całej trasie przejazdu (fot.pixabay.com)

Ruszyła budowa rewolucyjnego środka transportu, kabiny szybszej od samolotu.
Jak podaje "Rzeczpospolita" poinformowała o tym amerykańska Hyperloop Transportation Technologies. Kapsuły Hyperloop zaproponowane przez amerykańskiego miliardera Elona Muska będą się poruszały w stalowej rurze o ciśnieniu obniżonym do 1 proc. ciśnienia atmosferycznego, na poduszce magnetycznej, bez dotykania ścian, czyli bez oporów tarcia.

Umożliwi to podróżowanie praktycznie z prędkością ponaddźwiękową, około 1200 km/h. Dla porównania, odrzutowe samoloty pasażerskie latają z prędkością 850/950 km/h - czytamy w artykule.

Jak dotąd nie podano szczegółów technicznych dotyczących technologii napędu, sposobu wytwarzania podciśnienia w tunelu, ładowania akumulatorów - czy będzie to następowało po każdym przejeździe czy dopiero po kilku. Wiadomo jedynie, że projektanci pracują nad tym, aby energia pozyskiwana była z kolektorów słonecznych umieszczonych na całej trasie przejazdu.

Pierwsze testy z pasażerami zapowiadane są na przełomie 2018 i 2019 roku - zapowiada "Rz".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.