Powstanie zakład utylizacji za 223 mln zł

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kielce
  • 19-07-2012
  • drukuj
Polsko-hiszpańskie konsorcjum wybuduje zakład utylizacji w Promniku. Koszt budowy to 223 mln zł, z czego 148 mln udało się pozyskać z funduszów unijnych.
Powstanie zakład utylizacji za 223 mln zł
Zakład będzie obsługiwał miasto Kielce oraz 18 gmin. To obszar zamieszkiwany przez blisko 380 tysięcy mieszkańców – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Dzięki inwestycji 75 proc. odpadów nie trafi na wysypisko śmieci, ale zostanie przerobione na surowce wtórne lub wykorzystane jako paliwo i kompost. Oprócz zakładu powstaną też oczyszczalnia ścieków i powietrza, a rekultywacji zostaną poddane dwa składowiska – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Prawdopodobnie zaprojektowano z dużym rozmachem zakład za który zapłacą mieszkańcy a laury zyska Prezydent Lubawski, podobnie było z budową oczyszczalni ścieków w Sitkówce za którą już płacą mieszkańcy ( co chwila podwyżka ceny za wodę i ścieki, ostatnia od sierpnia 2012r.) oraz z projektem na budo...wę wodociągu i kanalizacji w Kielcach oraz okolicznych gminach , za który projektanci uzyskali zapłatę a finalnie za błędne decyzje zapłacą mieszkańcy. Czy nie za dużo błędnych decyzji Panie Prezydencie. ??? rozwiń

Rodowity mieszkaniec., 2012-08-08 10:38:29 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE