Pożegnanie z Dworcem Głównym

W najbliższy piątek (9. kwietnia) Dworzec Główny we Wrocławiu zostanie zamknięty dla podróżnych. Głównym punktem obsługi podróżnych stanie się dworzec tymczasowy, mieszczący się przy ul. Suchej.
Pożegnanie z Dworcem Głównym

Spółka PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu zapowiada, że w piątek o godz. 19 wrocławski Dworzec Główny zostanie zamknięty na dobre. Przez kilka ostatnich tygodni z budynku wyprowadzali się kupcy i kolejowi urzędnicy. W tym czasie kolejarze przygotowywali do użytku dworzec tymczasowy który mieści się w gmachu dawnej ekspedycji kolejowej przy ul. Suchej.

Prace nad dostosowaniem tymczasowego dworca do potrzeb podróżnych dobiegają końca. W piątek przejmie on rolę centrum kolejowego ruchu pasażerskiego we Wrocławiu. Zostanie otwarty o godz. 15, a cztery godziny później Dworzec Główny na dwa lata zamknie swoje podwoje. Podczas remontu pasażerowie będą mogli dostać się na perony tunelem wschodnim łączącym ul. Piłsudskiego z ul. Suchą (wylot przy budynku dworca tymczasowego). Tylko w holu dworca tymczasowego będzie można kupić bilet na przejazd pociągiem. Czynne dotychczas kasy na Dworcu Głównym w piątek zostaną zamknięte.

Przez najbliższe dwa lata Dworzec Główny przejdzie gruntowną modernizację. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko), jej koszt to 324 mln zł brutto. Prace mają się zakończyć najpóźniej do marca 2012 r.

Czytaj też: Wrocław Główny Tymczasowy

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE