PARTNER PORTALU
  • BGK

Pożegnanie z Dworcem Głównym

  • KB    8 kwietnia 2010 - 09:09
Pożegnanie z Dworcem Głównym

W najbliższy piątek (9. kwietnia) Dworzec Główny we Wrocławiu zostanie zamknięty dla podróżnych. Głównym punktem obsługi podróżnych stanie się dworzec tymczasowy, mieszczący się przy ul. Suchej.
Spółka PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu zapowiada, że w piątek o godz. 19 wrocławski Dworzec Główny zostanie zamknięty na dobre. Przez kilka ostatnich tygodni z budynku wyprowadzali się kupcy i kolejowi urzędnicy. W tym czasie kolejarze przygotowywali do użytku dworzec tymczasowy który mieści się w gmachu dawnej ekspedycji kolejowej przy ul. Suchej.

Prace nad dostosowaniem tymczasowego dworca do potrzeb podróżnych dobiegają końca. W piątek przejmie on rolę centrum kolejowego ruchu pasażerskiego we Wrocławiu. Zostanie otwarty o godz. 15, a cztery godziny później Dworzec Główny na dwa lata zamknie swoje podwoje. Podczas remontu pasażerowie będą mogli dostać się na perony tunelem wschodnim łączącym ul. Piłsudskiego z ul. Suchą (wylot przy budynku dworca tymczasowego). Tylko w holu dworca tymczasowego będzie można kupić bilet na przejazd pociągiem. Czynne dotychczas kasy na Dworcu Głównym w piątek zostaną zamknięte.

Przez najbliższe dwa lata Dworzec Główny przejdzie gruntowną modernizację. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko), jej koszt to 324 mln zł brutto. Prace mają się zakończyć najpóźniej do marca 2012 r.

Czytaj też: Wrocław Główny Tymczasowy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: