PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: były dyrektor GOAP chce odszkodowania za zwolnienie

  • pt    19 marca 2015 - 12:41
Poznań: były dyrektor GOAP chce odszkodowania za zwolnienie
W styczniu cała Polska mówiła o Poznaniu zasypanym przez śmieci - fot, mat.prasowe

Przemysław Gonera zwolniony dyscyplinarnie dwa miesiące temu dyrektor biura międzygminnego związku Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej domaga się 30 tys. odszkodowania.
Do zmian w GOAP doszło po tym jak miasto zostało zasypane przez śmieci, które nie były wywożone i zalegały tygodniami w kontenerach.

Zwolniono kilka osób, ale tylko Gonerę w trybie dyscyplinarnym.

To kara za całokształt, za bałagan z wywożeniem śmieci, ale i za problemy finansowe – mówił wówczas Jakub Jędrzejewski, wiceprezydent Poznania.

Jak informuje poznańska Gazeta Wyborcza zwolniony dyrektor złoży pozew w poznańskim sądzie pracy i domaga się uznania, że jego zwolnienie było niezgodne z prawem.

Zamiast przywrócenia do pracy chce ponad 30 tys. zł odszkodowania.

- Przyczyna wypowiedzenia musi być konkretna i zrozumiała dla pracownika - pisze w pozwie jego prawnik, odnosząc się do słów Jędrzejewskiego, że Gonerę zwolniono za "całokształt" – informuje GW.

Zdaniem prawnika Gonery tryb dyscyplinarny miał zostać wybrany nieprzypadkowo, bo Gonera ma 64 lata i zgodnie z prawem, jako osoba tuż przed emeryturą, znajduje się pod ochroną. Zwolnić można go tylko dyscyplinarnie.

Wbrew temu, co mówił wiceprezydent Jędrzejewski, ostatecznie wśród powodów zwolnienia nie znalazł się bałagan z wywozem śmieci na początku tego roku, zarzucono mu m.in. niewłaściwą organizację przetargu i złe zaplanowanie budżetu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Kukukru, 2015-03-19 19:56:37

    Za całokształt i za opóźnienienia to POwinno się dostać solidne odprawy takie jak Kapler za Basen Narodowy...