PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań ma 15 skuterów miejskich, ale wkrótce będzie ich już 100

  • MN    8 sierpnia 2017 - 16:56
Poznań ma 15 skuterów miejskich, ale wkrótce będzie ich już 100
Skutery elektryczne cieszą się dużym zainteresowaniem - w tydzień przejechały 5 tys. km. (fot. poznan.pl)

Minął tydzień od uruchomienia wypożyczalni skuterów w Poznaniu i już zapadła decyzja o powiększeniu liczby jednośladów.
• 3 tys. osób zarejestrowało się przez tydzień w systemie, który umożliwia wypożyczanie skuterów w Poznaniu.

• Duże zainteresowanie spowodowało, że od września liczna dostępnych skuterów zwiększy się dwukrotnie.

• Wsłuchując się w głosy mieszkańców, poszerzono też strefę, w której można oddawać skutery.

- Nie spodziewaliśmy się tak dużego sukcesu systemu w Poznaniu - mówi Konrad Sierzputowski z wypożyczalni skuterów Blinkee. - Od początku działania w Poznaniu skutery pokonują dziennie ponad 600 kilometrów, a łącznie przejechały już 5000 kilometrów. W tydzień zarejestrowało się około 3000 użytkowników. To 1/3 osób, które zarejestrowały się w Warszawie, gdzie system działa od marca - dodaje.

Na razie dostępnych jest 15 skuterów, ale w związku z dużym zainteresowaniem we wrześniu podwoi się ich liczba i po ulicach Poznania jeździć będzie łącznie 30 jednośladów. Wiosną przyszłego roku, na początku kolejnego sezonu, ich liczba ma zwiększyć się do 100.

Skuterami można się poruszać po całym Poznaniu i okolicy, jednak zakończenie jazdy musi nastąpić w ramach strefy wyznaczonej przez firmę Blinkee.

Czytaj też: Car-sharing w Gdyni jeszcze w tym roku. Jaka będzie odpowiedź innych miast Pomorza?

W poniedziałek (7 sierpnia) zwiększono zasięg usługi. - Wsłuchaliśmy się w głosy naszych użytkowników i dodaliśmy możliwość oddawania skuterów na Wildzie, a także na części ulic Baraniaka i Dymka - informuje Sierzputowski. - Cały czas monitorujemy opinie w mediach społecznościowych i być może jeszcze w sierpniu zwiększymy obszar strefy - dodaje.

Aby móc skorzystać ze skuterów, trzeba zarejestrować się na stronie blinkee.pl, ściągnąć aplikację i wpłacić odpowiednią ilość środków. Koszt jednej minuty jazdy to 69 groszy. Po zakończonej jeździe można pozostawić pojazd w dowolnym miejscu w obrębie mapy dostępności skuterów. Oznacza to, że nie trzeba szukać konkretnego punku, jak w przypadku wypożyczalni rowerów miejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.