PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań mniej płaci za oświetlenie ulic

  • GK    3 stycznia 2012 - 13:32
Poznań mniej płaci za oświetlenie ulic

Od 1 stycznia ulice oświetlane przez lampy należące do spółki Eneos (80 proc. wszystkich zamontowanych w Poznaniu) świecą taniej, niż te należące do miasta.
Po przejęciu poznańskich latarni przez firmę wchodzącą w skład grupy Enea, nowy właściciel urządzeń zaproponował stawkę za prąd niższą, niż uzyskana przez magistrat w wyniku ubiegłorocznego przetargu na dostarczanie miastu energii elektrycznej. Miasto (zabierz głos/oceń prezydenta) zaoszczędzi dzięki temu ponad 60 tys. zł.

– Jesteśmy właścicielem infrastruktury oświetleniowej i odpowiadamy za jej eksploatację, w tym również za umowy na dostawę energii elektrycznej. Zależy nam jednak na wypracowaniu takich warunków współpracy, które będą satysfakcjonowały zarówno nas, jako dostarczyciela usługi oświetleniowej, jak i samorząd, który jest ustawowo zobowiązany do zapewnienia oświetlenia miejsc publicznych. Musimy działać wspólnie i – jak widać po dotychczasowej współpracy – przynosi to świetne rezultaty – mówi Piotr Koczorowski, prezes zarządu Eneos Sp. z o.o.

Zawarta w ostatnich dniach ubiegłego roku umowa na oświetlanie poznańskich ulic obowiązuje od 1 stycznia do końca roku.

Majątek oświetleniowy należący do Eneos to ponad 36,5 tys. punktów świetlnych i stanowi ok. 80 proc. wszystkich latarni w Poznaniu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Zainteresowany, 2012-01-05 12:44:16

    A ile tak naprawdę zaoszczędziłby gdyby się nie przestraszył nowej spółki Eneos Sp. z o.o. i zorganizował przetarg na e.e.? A czy Eneos jest właścicielem tych wszystkich punktów? A może warto pójść na "noże" i kazać Im udowodnić, że mają na wszystkie punkty dokumenty przekazania? OCZYWIŚCI...E SĄ TO TAKIE DYWAGACJE I POZNAŃ MA SWOICH SPECJALISTÓW. PS Tylko tak dla porównania, można mieć na CAŁYM oświetleniu ulicznym energię tańszą o PONAD 20% względem tegorocznego obowiązującego cennika. Tylko trzeba chcieć! POZDRAWIAM  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: