PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Nowe mieszkania komunalne dla 90 rodzin

  • PAP/JS    15 listopada 2017 - 22:05
Poznań: Nowe mieszkania komunalne dla 90 rodzin
Klucze do nowych mieszkań na ul. Bolka (fot. poznan.pl)

90 rodzin zamieszka w oddanych do użytku dwóch czterokondygnacyjnych blokach komunalnych w Poznaniu. Do jednego z mieszkań wprowadzi się rodzina Asi, która przed rokiem zorganizowała głośny na cały kraj kiermasz na rzecz chorej mamy.
Budowa rozpoczęła się w październiku 2016 roku. Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało, że inwestycja została zrealizowana w terminie i zgodnie z kosztorysem. Jej całkowity koszt sięgał 10 mln zł.

Mieszkania na ul. Bolka są dwupokojowe, o powierzchni ok. 50 mkw., dostosowane są do różnych potrzeb, w tym osób niepełnosprawnych, dla których przygotowano sześć lokali. "Budujemy mieszkania socjalne i komunalne, a ten rozmach inwestycyjny nie ma precedensu w historii Poznania" - powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak.

Do jednego z mieszkań wprowadzi się rodzina Asi, która przed rokiem zorganizowała głośny na całą Polskę kiermasz na rzecz jej chorej mamy. Gdy zaproszenie ośmioletniej wówczas dziewczynki ukazało się w ogólnopolskich mediach, zjawiły się tłumy. Udało się zebrać ponad 101 tys. zł.

Miasto podało, że rodzina Asi otrzymała propozycję zamieszkania przy ul. Bolka. "Kiedy nie ma się gdzie mieszkać, bez stałego dochodu, trudno w ogóle myśleć o rehabilitacji i leczeniu. To mieszkanie jest nieocenione. Jest spokój i brak zagrożenia, że w każdej chwili mogę być eksmitowana razem z córką" - powiedziała mama Asi.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformowało, że budowa mieszkań komunalnych to odpowiedź na potrzeby poznaniaków, których nie stać na kredyt i kupno mieszkania od dewelopera, czy czynsz rynkowy.

Inwestycja przy ul. Bolka to kolejne przedsięwzięcie realizowanego przez spółkę programu budowy mieszkań komunalnych. Miasto planuje do 2024 roku budowę w sumie 7-8 tysięcy mieszkań komunalnych, socjalnych i w systemie najmu z dojściem do własności.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.