PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Posiadacze kart PEKA zapłacą mniej za rower miejski

  • PAP    22 lipca 2016 - 18:13
Poznań: Posiadacze kart PEKA zapłacą mniej za rower miejski
Właściciele kart PEKA dłużej będą mogli korzystać z bezpłatnej jazdy rowerem miejskim, zapłacą też mniej za dłuższy czas wykorzystania jednośladu. (Fot. poznan.pl)

• Posiadacze Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej PEKA mogą już korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego (PRM) na preferencyjnych warunkach.
• To kolejne wprowadzone w tym miesiącu udogodnienie przygotowane przez miasto i operatora systemu PRM.
Aby móc korzystać z niższych niż normalne opłat za przejazd miejskim rowerem, trzeba mieć na karcie PEKA ważny bilet okresowy na komunikację miejską.

Na początku miesiąca sieć PRM została rozbudowana do ponad 60 stacji z 680 pojazdami. Wprowadzono też foteliki do przewożenia dzieci oraz specjalne trzy stacje z rowerkami dla dzieci. Operator systemu, spółka Nextbike Polska zapowiada, że do 2018 roku w Poznaniu funkcjonować będzie w sumie 100 stacji z 1 tys. rowerów.

Jak poinformował w piątek (22 lipca) rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu Bartosz Trzebiatowski, promocyjna taryfa PRM została uruchomiona z myślą o użytkownikach wypożyczających rower za pomocą imiennej karty PEKA z ważnym biletem okresowym.

Czytaj też: Poznański Rower Miejski: Przejażdżka po mieście także z dziećmi

Właściciele kart PEKA dłużej będą mogli korzystać z bezpłatnej jazdy rowerem miejskim, zapłacą też mniej za dłuższy czas wykorzystania jednośladu.

- Żeby skorzystać ze zniżki, na karcie PEKA musi być zapisany dowolny bilet okresowy, ważny w momencie wypożyczenia roweru. Ulga dotyczy tylko pierwszego wynajmowanego roweru. Opłata za drugi i kolejny rower wynajmowany w tym samym czasie jest naliczana według standardowego taryfikatora - wyjaśnił Trzebiatowski.

Poznański Rower Miejski działa w stolicy Wielkopolski od kwietnia 2012 roku. W tym czasie w systemie zarejestrowało się ponad 43,4 tys. użytkowników, którzy dokonali łącznie 416 tys. wypożyczeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • k-u, 2016-07-24 19:15:21

    Do looki: Na Twoim miejscu celował bym w indianę, jeśli nie chcesz przepłacać za markę.
  • looki, 2016-07-24 17:53:33

    Rowery miejskie to fajna sprawa, ale dorosłem do decyzji, żeby wreszcie kupić coś swojego. Budżet max 1500zł, jakie marki polecacie?