PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Powtórzą przetarg na wywóz śmieci i wygra droższa firma?

  • pt    29 czerwca 2017 - 12:03
Poznań: Powtórzą przetarg na wywóz śmieci i wygra droższa firma?
Od czterech lat wywożeniem odpadów na terenie Poznania i ościennych gmin zajmowały się głównie firmy Remondis i FB Serwis. (fot. mat.prasowe)

Mało znana firma Komunalnik złożyła najniższą ofertę na wywóz odpadów w Poznaniu. W ostatnich latach rynek śmieciowy w Poznaniu i okolicach podzielony był między konsorcjum firmy Remondis i kilku mniejszych firm oraz firmę FB Serwis. Ciekawostką jest, że w Remondisie 49 proc. udziałów ma miasto.




• Od czterech lat wywożeniem odpadów na terenie Poznania i ościennych gmin zajmowały się głównie firmy Remondis i FB Serwis.

• Umowy jednak wygasły i zorganizowano kolejny przetarg, który ma wyłonić odbiorcę odpadów do końca 2021 roku.

• Najniższą cenę zaoferowała niewielka firma Komunalnik z Wrocławia – informuje portal epoznan.

 

Kwoty zaproponowane przez nią Komunalnika są niższe nie tylko od tych proponowanych przez konkurentów, ale również dużo niższe od tych na jakie przygotował się GOAP.

Komunalnik za wywóz śmieci z miasta zażądał 108 milinów złotych, budżet zaplanowany przez GOAP to 160 milinów złotych. Konsorcjum poznańskich firm pod wodzą Remondisu, zaproponowało 170 milionów – informuje epoznan.

Zgodnie z przyjętymi kryteriami przetarg wygrywa ta firma, która złożyła najniższą ofertę.

W Poznaniu obawiają się jednak, że Komunalnik nie mający doświadczenie z wywozu w żadnym dużym mieście nie podoła zadaniu. Wybór konsorcjum pod wodzą Remondisu oznacza zaś kolejną podwyżkę dla mieszkańców.

- Jedyna firma, która rzeczywiście dawałaby pewność, że będzie to dobrze robiła to jest konsorcjum praktycznie wszystkich poznańskich firm, które wystąpiły razem. No ale przedstawiona cena jest gigantyczna. Tak, że jeśli wygra konsorcjum to będzie dobry wywóz śmieci, ale nieunikniona jest podwyżka – mówił Michał Grześ, radny PiS, członek zgromadzenia GOAP.

Lokalne media donoszą, że związek międzygminny GOAP planuje zmodyfikować warunki przetargu i ogłosić go ponownie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.