PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań pozna swój bilans CO2

  • PAP    21 grudnia 2010 - 21:14

Badanie bilansu emisji dwutlenku węgla przeprowadzone będzie przy okazji odbywającego się w Poznaniu Euro 2012. Badania ograniczone będą do dzielnicy, w której znajduje się stadion - arena mistrzostw Europy.
Informację taką przekazał we wtorek na konferencji prasowej prezes Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Poznaniu Przemysław Gonera. Badania zostaną wykonane wraz z francuską rządową Agencją Ochrony Środowiska i Poszanowania Energii ADEME.

- Zakładamy, że Euro 2012 to będzie ten moment, gdzie emisja będzie wyjątkowo duża w związku z ilością osób, które dojadą na stadion. Chcielibyśmy zrobić badania, które będą tłem dla tego zdarzenia, a potem wykonać je w 2012 roku. W ten sposób wykażemy, jak problem CO2 wygląda w przypadku dużych imprez sportowych - powiedział Gonera.

Bilans emisji dwutlenku węgla sporządzi najprawdopodobniej grupa polskich naukowców mających doświadczenie w podobnych badaniach. Zostanie on sfinansowany w ramach współpracy ADEME i WFOŚiGW. Na razie nie wiadomo, ile badania przeprowadzone na poznańskim Grunwaldzie będą kosztować.

Rozmowy w sprawie szczegółowego określenia zakresu i terminu badań jeszcze trwają. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.