PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Przetarg na 37 proekologicznych autobusów

  • PAP/JS    7 czerwca 2017 - 19:46
Poznań: Przetarg na 37 proekologicznych autobusów
Poznań (fot.wikipedia.org/Monika Mężyńska)

Poznańskie MPK ogłosiło przetarg na 37 niskopodłogowych, nowych i proekologicznych autobusów. Oferty można składać do 11 lipca.
• Prezes Zarządu MPK Poznań Wojciech Tulibacki w przesłanym komunikacie podkreślił, że spółka chce wycofać ze swojej floty autobusowej najbardziej wyeksploatowane pojazdy.

• "W zamian zapewnimy naszemu miastu 37 supernowoczesnych autobusów najnowszej generacji, które będą przyjazne dla jego mieszkańców" - zaznaczył.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa MPK Poznań Iwona Gajdzińska, przetarg dotyczy zakupu 19 pojazdów standardowych o długości 12 m oraz 18 przegubowych, 18-metrowych pojazdów.

Kryteria, jakim będą podlegać oferty to przede wszystkim cena, ale także kryteria techniczne, oraz warunki gwarancji. Dodatkowym zobowiązaniem dostawcy pojazdów, który wygra przetarg, ma być przeprowadzenie szkoleń dla co najmniej 20 pracowników MPK Poznań w zakresie obsługi i wszelkiego typu napraw.

Prezes Zarządu MPK Poznań Wojciech Tulibacki w przesłanym komunikacie podkreślił, że spółka chce wycofać ze swojej floty autobusowej najbardziej wyeksploatowane pojazdy. "W zamian zapewnimy naszemu miastu 37 supernowoczesnych autobusów najnowszej generacji, które będą przyjazne dla jego mieszkańców" - zaznaczył.

"Silniki nowych autobusów będą spełniać bardzo restrykcyjną normę emisji spalin Euro6. Aż trudno uwierzyć, że w ciągu kilkudziesięciu lat dzielących starego poczciwego Jelcza popularnie zwanego ogórkiem, do tego najnowszego pojazdu, tak bardzo zmienił się design i wyposażenie miejskiego autobusu, a co za tym idzie komfort przejazdu" - dodał.

Autobusy, które chce kupić MPK, mają spełniać także najwyższe standardy dotyczące bezpieczeństwa. Ponadto, mają być wyposażone m.in. w system wewnętrznego i zewnętrznego monitoringu, klimatyzację, oraz system automatycznego gaszenia w komorze silnika.

Zdaniem dyrektora ds. Technicznych MPK Poznań Marka Grzybowskiego, "jest w tych autobusach wiele rozwiązań, które od pewnego czasu stały się już standardem w naszych kolejnych przetargach".

Jak wskazał, "energooszczędne oświetlenie w technologii LED, dodatkowe miejsce dla wózka dziecięcego, miejsce do bezpiecznego przewozu rowerów, komplet zewnętrznych tablic informacyjnych w technologii LED dla ich lepszej widoczności, wewnętrzna tablica informacyjna LCD - to tylko niektóre z nich".

Oferty przetargowe można składać do 11 lipca tego roku. Nowe autobusy mają zostać dostarczone od 11 do 16 miesięcy od dnia podpisania umowy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.