PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Przewozy ZTM na mapach Google

  • JS    15 maja 2017 - 19:42
Poznań: Przewozy ZTM na mapach Google
Przewozy ZTM na Google Maps (fot. poznan.pl)

Dzięki porozumieniu pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu i firmą Google niebawem będzie można w pełni korzystać z funkcji Transit, służącej do planowania podróży komunikacją zbiorową. Od kilku dni trwają testy nowej funkcjonalności.
Osoby chcące zaplanować podróż po Poznaniu środkami transportu publicznego zyskują nowe udogodnienie: Usługa Transit na mapie Google umożliwia użytkownikom wyznaczenie trasy podróży komunikacją miejską i podmiejską bezpośrednio na mapie Poznania i okolic. Jednocześnie, nowa funkcjonalność sprawia, że mapa Google jest bardziej kompleksowa i użyteczna w dostarczaniu informacji drogowych.

- Cieszę się, że dzięki współpracy z Google dołączyliśmy do licznego grona miast, w których jest już dostępna funkcja Transit. To kolejne udogodnienie, z którego będą korzystali zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Poznań - mówi Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Z funkcji Transit (transport publiczny) na mapach Google mogą korzystać zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.