PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Rusza dziewiąta edycja akcji Trzymaj Ciepło

  • MN    30 listopada 2017 - 17:05
Poznań: Rusza dziewiąta edycja akcji Trzymaj Ciepło
Badania kamerą termowizyjną są bezkosztowe zarówno dla miasta jak i jego mieszkańców. (fot. poznan.pl)

Prawie 4000 domów jednorodzinnych i kamienic zostało przebadanych kamerą termowizyjną w Poznaniu od początku akcji "Trzymaj ciepło". Właśnie ruszyły zapisy do tegorocznej edycji.
• W trakcie obecnego sezonu grzewczego z bezpłatnych badań będą mogli skorzystać właściciele ponad 500 budynków. 

• Celem jest zwrócenie uwagi na fakt, że straty ciepła w budynkach obciążają budżety mieszkańców i powodują niepotrzebną emisję zanieczyszczeń do środowiska.

• To już dziewiąta edycja akcji. Zainteresowanych udziałem w akcji jest zawsze więcej niż wynosi liczba dostępnych miejsc.

W ramach akcji "Trzymaj ciepło" poznaniacy mogą przebadać swoje nieruchomości kamerą termowizyjną. Pracownicy firm przeprowadzających badania nie pobierają żadnych opłat od właścicieli nieruchomości, ani też nie żądają okazania dokumentów tożsamości czy tytułu własności budynku.

Po przeprowadzonych badaniach każdy z właścicieli nieruchomości otrzyma w terminie 14 dni obszerny raport, który będzie zawierał termogram budynku z opisem ewentualnych nieprawidłowości w tzw. warstwie cieplnej budynku. Dzięki termogramom możliwe jest zaplanowanie działań zmniejszających zużycie energii: termomodernizację budynku, wymianę okien lub inne działania.

- Każde ciepło, które emituje budynek na zewnątrz, powoduje zwiększanie ilości paliwa, którym ogrzewamy dane miejsce. Najgorsza sytuacja jest w budynkach, w których ogrzewanie jest na paliwo stałe. Zwiększona emisja ciepła na zewnątrz powoduje także zwiększoną emisję zanieczyszczeń do atmosfery, pyłów PM10 i innych, które są szkodliwe dla zdrowia - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

 

Akcja "Trzymaj ciepło" jest bezkosztowa zarówno dla miasta, jak i jego mieszkańców. Całość pokrywa partner, firma Veolia.

Dziewiąta edycja akcji "Trzymaj ciepło" ruszyła 30 listopada. Przebadanych zostanie 500 domów jednorodzinnych z terenu całego Poznania oraz 10 kamienic z rejonu Starego Miasta i Chwaliszewa, Wildy oraz Łazarza.

W dotychczasowych edycjach akcji przebadano łącznie 3729 budynków jednorodzinnych i 140 kamienic. Urzędnicy podkreślają, że zainteresowanie mieszkańców projektem jest bardzo duże, a chętnych do udziału w badaniach jest zawsze więcej niż dostępnych miejsc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Poznaniak, 2017-12-01 08:21:44

    szkoda tylko, że strona nie działa :-(